Hak İş'ten Çok Önemli Asgari Ücret Önerisi !

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptığı açıklamalarında çok önemli asgari ücret değerlendirmesinde bulundu. Mahmut Arslan Öz Güven-Sen Sendikasının 2. Olağan Genel Kurulunda asgari ücret hakkına yaptığı açıklamalarında asgari ücret belirlenirken sadece işçilerin değil emeklilerin de dinlenmesi gerektiğini vurguladı.

EKONOMİ 23.12.2018, 20:33
Hak İş'ten Çok Önemli Asgari Ücret Önerisi !

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyonlarına bağlı Öz Güven-Sen Sendikası’nın 2’nci Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Kurulda konuşan Arslan, çalışma hayatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KOMİSYONUN YAPISI DEĞİŞMELİ

Gündemin önemli başlıklarından olan asgari ücret ile ilgili konuşan Arslan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bu hali ile çalışanların tümünü temsil etmediğini belirterek şunları söyledi: “Bu komisyonda sadece işçiler değil emekliler, işsizler de temsil edilmeli. Bu temsil bir yerle sınırlı değil, tüm tarafları masada olmalı. İşte komisyon böyle bir demokratik ve katılımcı bir yapıya ulaşmadan asgari ücret arzu edilen bir noktaya gelemez.”

BAŞARILARIMIZI KATLAYACAĞIZ

Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Kuruluşumuzun üzerinde yaklaşık dört yıl geçti. İnanç ve kararlılıkla ile çıktığımız bu yolda önemli mesafeler kat ettik. Üye sayımızı 34 bine çıkardık. İnşallah bundan sonra da mücadelemiz aynı azim ve inanç ile devam edecek. Başarılarımızın üstüne başarı katarak yola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)