Hangi Programlara Katılanlara Günlük 75 TL Veriliyor ?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından belirli alanlarda İşbaşı Eğitim Programlarına katılan adaylara günlük 75 TL veriliyor. Peki hangi alanlardaki kurslara katılanlar bu haktan yararlanabilecek? Detaylar haberimizde...

Hangi Programlara Katılanlara Günlük 75 TL Veriliyor ?

Türkiye İş Kurumu genel Müdürlüğü tarafından çeşitli alanlarda İşbaşı Eğitim programları düzenleniyor. 

Bu İşbaşı Eğitim programlarına katılan 18 ile 29 yaş aralığındaki gençlere günlük 75 TL cep harçlığı veriliyor. Bu programlara katılacak olan adaylar hem meslek sahibi oluyor hem de Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından günlük 75 TL ücret alıyorlar.

Peki hangi alanlardaki İşbaşı Eğitim Programlarına katılan gençlere günlük 75 TL cep harçlığı veriliyor? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

HANGİ ALANLAR İÇİN PROGRAMA KATILANLAR YARARLANABİLİR?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından günlük 75 TL almak isteyen gençlerin bulut bilişim uzmanı, endüstriyel robot programcısı, endüstriyel tasarım mühendisi, mikro işlem tasarımcısı, veri tabanı analisti, mobil yazılım geliştirme uzmanı gibi mesleklerde İşbaşı Eğitim Programlarına katılmaları gerekmektedir. 

Ayrıca Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından programlara katılacak olan gençlerin sigorta primleri de ödenecektir. 

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sibel
sibel - 7 ay Önce

nasıl kayıt olabiliriz

Hatice Elitok
Hatice Elitok - 7 ay Önce

Bu proğram ne zaman başlıyor

Mustafa aslan
Mustafa aslan - 7 ay Önce

Gençlik merkezlerinde KODADI2023 PROJESİ adı altında olan eğitimler

Hacı ömer akdeniz
Hacı ömer akdeniz - 7 ay Önce

Bende başvurabilirmiyim