HATİAB Başkanı İbrahim Günder Darbe Girişimine Tepki Gösterdi

Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği Başkanı İbrahim Güder Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine tepki göstererek açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 24.07.2016, 12:22 24.07.2016, 12:33
HATİAB Başkanı İbrahim Günder Darbe Girişimine Tepki Gösterdi
Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı." değerlendirmesinde bulundu.

Güder, açıklamasında, milletin birlik ve beraberlik içerisinde demokrasiye sahip çıkmasıyla hain kalkışmanın başarısızlığa uğradığını anımsattı.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesi ve siyasi partileri, hain kalkışma karşısındaki dik duruşlarından dolayı kutlayan Güder, şöyle devam etti:

"Bu hain kalkışma karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Ancak en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Allah’a şükür milletçe sağduyu, feraset, cesaret ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk."

Güder, Türkiye'nin bu hain kalkışmadan, hem demokrasiyi hem de birlik ve beraberliği güçlendirerek çıktığına dikkati çekerek, "Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur." ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceklerini vurgulayan Güder, "İş dünyası olarak 'Daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı' diyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da ülkemizin birliğine, kardeşliğine ve demokrasiye karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın." görüşünü de paylaştı.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)