banner731

Hayal Denilen Proje İçin Düğmeye Basıldı

Türkiye'nin dünyaca ünlü turizm kenti Antalya'ya yapılacak kruvaziyer ve yat limanı için düğmeye basıldı.

EKONOMİ 24.09.2016, 19:42 24.09.2016, 19:50
Hayal Denilen Proje İçin Düğmeye Basıldı
 Tarihi ve doğasıyla çekim merkezi olan Antalya liman tamamlandığında kruvaziyer turizminin en önemli merkezlerinden birisi olacak.

Kruvaziyer ve Yat Limanı Limanı Projesi'nin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Antalya'ya kazandırmak istediği "rüya projelerinden" biri olduğuna işaret edilen açıklamada, "Projenin hayata geçirileceği Lara Birlik Plajı'nın batı ucunda kruvaziyer ve yat limanı yapımına yönelik deniz ve kara zemin etüt çalışmaları yapılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belirlemiş olduğu standartlar çerçevesinde yürütülen etüt faaliyetlerinin ardından, 'hayal' denilen bir proje daha hem Antalya'ya hem de Türkiye'ye kazandırılacak." ifadeleri kullanıldı.

DOĞAYA ZARARI YOK


Belli bir yerleşim planı çerçevesinde sürdürülen proje etüt çalışmasının çevreye ve doğaya herhangi bir olumsuz etkisinin bulunmadığının altı çizilen açıklamada, çalışmalar sonrasında elde edilen veriler ışığında yayınlanacak olan teknik raporlar ve detayların, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca değerlendirileceği kaydedildi.

Gerekli incelemelerin ardından bakanlıklar ve Büyükşehir Belediyesinin işbirliği çerçevesinde Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesinin hayata geçirileceği bildirildi.

Şehir merkezine yakın ve dev yolcu gemilerinin uğrayabileceği, Antalya turizminin adeta kanatlanacağı vurgulanan açıklamada, şu bilgilere verildi:

"Proje ile 2 adet 345 metrelik, 1 adet 150 metrelik, 4 adet 100 metrelik yolcu gemisi aynı anda iskeleye yanaşabilecek. Yat Limanı ise 426 yat kapasiteli olacak. Kruvaziyer ve yat turizminin önemli noktalarından biri haline gelecek Antalya'ya deniz yoluyla gelecek binlerce turist, esnafın yüzünü güldürecek."

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)