Her 100 Gençten 28'i Ne Çalışıyor, Ne Okuyor! ( İşsiz Gençler İş Aramaktan Vazgeçti...)

İşsiz genç nüfus Türkiye'nin kanayan yaralarından birisi, Türkiye'de 15-29 yaş arasındaki genç nüfus olarak tanımlanan kişilerin %28.4'ü ne çalışıyor, ne de eğitim alıyor. İşte detaylar..

Her 100 Gençten 28'i Ne Çalışıyor, Ne Okuyor! ( İşsiz Gençler İş Aramaktan Vazgeçti...)

 Türkiye'de 15 ile 29 yaşındaki nüfusun Yüzde 28.4'ü ne çalışıyor ne de eğitim alıyor.

Söz konusu orana bakıldığında Türkiye OECD ülkeleri arasında ilk sırada yer alıyor.Gazete Haber Türk'ten Meltem Ersoy'un haberine göre ; Türkiye'deki bu genç nüfusun maliyeti ise 25 Milyar doları geçiyor. Genç nüfusunu bir avantaj olarak gören Türkiye, bu gençlerden neredeyse bu gençlerden hiç faydalanamıyor.

Türkiye'de her 4 gençten birisi işsiz ve okumuyor, OCED'ye göre bu oran bununla da kalmıyor işsiz ve okumamış gençlerin iş aramak için de herhangi bir çabası görülmüyor. Söz konusu 15 ile 29 yaş arasındaki Gençlerin %23.8'i aktif olarak iş aramıyor. OCED'de NEET Nüfus maaliyetlerine göre Türkiye'den sonra ikinci Sıra Yunanistan'ın... 

Konu hakkındaki görüşlerinizi sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz, ekonomi, personel alımı vb. haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 11:05
YORUM EKLE