HSBC Tepe Yöneticisi John Flint, Görevinden Ayrıldı! 4 Bin Kişi İşten Çıkarılacak

HSBC 18 ay önce göreve getirilen tepe yöneticisi John Flint'in görevden ayrılmasıyla 4 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Konu hakkında fikir paylaşan kaynaklar Filint ile bankacılık devinin yönetim kurulu başkanı Mark Tucker ile aralarındaki fikir ayrılığı olduğunu iddia etti.

EKONOMİ 05.08.2019, 23:09 05.08.2019, 23:27
HSBC Tepe Yöneticisi John Flint, Görevinden Ayrıldı! 4 Bin Kişi İşten Çıkarılacak

HSBC'de tepe yöneticisi John Flint, görevinden ayrılmasıyla beraber bankadan yapılan son açıklamada 4 bin kişinin işine son verileceği bildirildi.

Flint'in ayrılmasındaki en büyük etkenin bankacılık devinin yönetim kurulu başkanı Mark Tucker ile fikir ayrılığı olduğu ifade edildi.

Flint'in bankanın kar oranlarını yükseltmek adına maliyetlerini kısmada ve üst yöneticilere gelir hedefi koymada çekimser davranmasının da bu fikir ayrılığına sebep olduğu iddia edildi.

Diğer yandan ayrılık haberleriyle beraber bankanın toplam iş gücünün yüzde ikisine tekabül eden bu kesintilerin daha çok yönetici pozisyonlarında yapılacağı açıklandı.

HSBC'nin finans direktörü Ewen Stevenson ise 4 bin kişinin işten çıkarılmasıyla 650-700 milyon dolar civarında tazminat ödeneceğini ifade etti.

Yorumlar (0)