Hükümet Çocuğu Olan Annelere 400 TL Destek Verecek !

Annelere küçük çocuğun bakımı için aylık 400 TL deste verilecek. Verilecek olan destek hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

EKONOMİ 14.10.2018, 11:18 18.01.2019, 21:08 Batuhan
Hükümet Çocuğu Olan Annelere 400 TL Destek Verecek !

Kadınların istihdamına daha çok imkan sağlanması için devlet tarafından yeni projeler geliştiriliyor. Bu projeler kapsamında küçük çocuğu olan annelere aylık 400 TL destek verilecek.

2 ve 5 yaşları arasında çocuğu bulunan annelere belirli koşullar altında aylık olarak 400 TL verilecek. Bu destekten yararlanmak isteyen annelerin sağlaması gereken şartları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

AYLIK 400 TL VERİLİYOR

İŞKUR tarafından kadınların çalışma hayatında daha çok yer alması ve çalışma hayatında kadın istihdamının artırılması amacıyla bakım parası desteği sağlanıyor. Bu destek kapsamında çalışan bir annenin 2-5 yaşları arasındaki çocukları için kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım parası ödeniyor. 

Devlet tarafından verilecek olan 400 TL destekten yararlanmak isteyen annelerinde sigortalı olarak çalışıyor olmaları gerekmetedir. Bunun yanı sıra çalışan annelerin destekten yararlanmak için çocuklarına ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya hizmet merkezlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Yorumlar (2)
Cafer 10 ay önce
Bu karar da meclis plan ve bütçe komisyonunda değerlendirme mi acaba?
Mehmet 10 ay önce
Esim calişiyor sıgortali 3 ve 5 yasında kızım var bızde alabılıyormuyız bu ucreti bende calişiyorum sıgortalı