Hükümet Erken Seçim Öncesinde EYT ve Bedelli Askerlik Konusunda Adım Atmalıdır

Sosyal medyada emeklilikte yaşa takılanlar ve bedelli askerlik konusu gündem oldu. Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağının kesinleşmesinin ardından vatandaşlar EYT ve bedelli askerlik konusunda hükümetten bir adım bekliyorlar.

Hükümet Erken Seçim Öncesinde EYT ve Bedelli Askerlik Konusunda Adım Atmalıdır

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ve bu kararın Resmi Gazete'de yayımlanması ile erken seçim 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır. Seçimlerin yaklaşması ile vatandaşların hükümetten beklentileri bulunuyor.

EYT VE BEDELLİ ASKERLİK PAYLAŞIMI

Sosyal medyadaki paylaşımlarda emeklilikte yaşa takılanlar ve bedelli askerlik hakkında paylaşımlar yapılıyor. Seçim yaklaşırken yapılan paylaşımlarda “Önce bedelli, sonra oy”, “Seçim beyannamenizde EYT çözümü yoksa, oy yok” şeklinde paylaşımlar yapılıyor.

UYUM YASASI ÇIKACAK

Bilindiği gibi seçimlere 2 ay kaldı. Bundan dolayı hükümet Türkiye Büyük Millet Meclisini Mayıs ayının ortasına kadar çalıştırmayı planlıyor. Bu bağlamda Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı seçimi için uyum yasasını çıkaracak. Bunun ardından yeni üniversitelerin kurulmasına dair yasa tasarısı çalışmaları da yapılacak.

CİNSEL İSTİSMARLA MÜCADELE YASA TASARISI YARIM KALACAK

Konu ile ilgili olarak Habertürk'ten Murat Gürgen'in aktardıklarına göre hükümet Türkiye Büyük Millet Meclisi kapanmadan ekonomi içerikli bir paket yasalaştırmayı hedefliyor. Buna göre söz konusu pakette az madde yer alacak. Cinsel istismarla mücadele yasa tasarısı komisyonda görüşülüyor. Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisindeki vakit darlığından dolayı yarım kalacak.

Emeklilikte yaşa takılanlar ve bedelli askerlik konusunda taleplerinizi ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmından yorum yaparak belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman
Abdurrahman - 1 yıl Önce

Bu yorumları kim duyar,kim görür bilmem ama..şu gerçek 4 milyon eyt'li varsa 4*4 16 milyon oy demektir..

Vedat
Vedat - 1 yıl Önce

Emeklilikte yaşa takılanların hakkı verilmelidir bu bir kul hakkıdır oy verdiğimiz vekillerden çözüm bekliyoruz unutmayın bunun vebali çok büyüktür

EYT Adnan
EYT Adnan - 1 yıl Önce

seçim beyannamesinde değil seçime kadar bir çözüm bulunmaz ise oy yok diyoruz.

Ümit
Ümit - 1 yıl Önce

Erken emeklilik istemiyoruz. 1995 yılında ise basladim 25 yıl olan çalışma sürem 33 yıla çıktı. Yasalar geriye dönük çalıştırılmaz deniyor ama bize çalıştırılıyor. MAĞDURIYETIMIZIN GIDERILMESINI ISTIORUZ .... REISIMIZ DUY SEIMIZI

yaşar
yaşar - 1 yıl Önce

EYT lilere çözüm yoksa akp ye işciden oyyok

adnan ozdemir
adnan ozdemir - 1 yıl Önce

gasp edilen emeklilik hakkimiz secimden once geri verilmezse mevcut hukumete oy yok.

Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Lütfennnn ama lütfen EYT lilerin haklarını VERİNİZ

berna
berna - 1 yıl Önce

eyt hakkımız.tam zamanı şimdi