Hükümet Erken Seçim Öncesinde EYT ve Bedelli Askerlik Konusunda Adım Atmalıdır

Sosyal medyada emeklilikte yaşa takılanlar ve bedelli askerlik konusu gündem oldu. Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağının kesinleşmesinin ardından vatandaşlar EYT ve bedelli askerlik konusunda hükümetten bir adım bekliyorlar.

EKONOMİ 24.04.2018, 14:04 24.04.2018, 14:04
Hükümet Erken Seçim Öncesinde EYT ve Bedelli Askerlik Konusunda Adım Atmalıdır

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ve bu kararın Resmi Gazete'de yayımlanması ile erken seçim 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır. Seçimlerin yaklaşması ile vatandaşların hükümetten beklentileri bulunuyor.

EYT VE BEDELLİ ASKERLİK PAYLAŞIMI

Sosyal medyadaki paylaşımlarda emeklilikte yaşa takılanlar ve bedelli askerlik hakkında paylaşımlar yapılıyor. Seçim yaklaşırken yapılan paylaşımlarda “Önce bedelli, sonra oy”, “Seçim beyannamenizde EYT çözümü yoksa, oy yok” şeklinde paylaşımlar yapılıyor.

UYUM YASASI ÇIKACAK

Bilindiği gibi seçimlere 2 ay kaldı. Bundan dolayı hükümet Türkiye Büyük Millet Meclisini Mayıs ayının ortasına kadar çalıştırmayı planlıyor. Bu bağlamda Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı seçimi için uyum yasasını çıkaracak. Bunun ardından yeni üniversitelerin kurulmasına dair yasa tasarısı çalışmaları da yapılacak.

CİNSEL İSTİSMARLA MÜCADELE YASA TASARISI YARIM KALACAK

Konu ile ilgili olarak Habertürk'ten Murat Gürgen'in aktardıklarına göre hükümet Türkiye Büyük Millet Meclisi kapanmadan ekonomi içerikli bir paket yasalaştırmayı hedefliyor. Buna göre söz konusu pakette az madde yer alacak. Cinsel istismarla mücadele yasa tasarısı komisyonda görüşülüyor. Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisindeki vakit darlığından dolayı yarım kalacak.

Emeklilikte yaşa takılanlar ve bedelli askerlik konusunda taleplerinizi ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmından yorum yaparak belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (63)
Abdurrahman 1 yıl önce
Bu yorumları kim duyar,kim görür bilmem ama..şu gerçek 4 milyon eyt'li varsa 4*4 16 milyon oy demektir..
Vedat 1 yıl önce
Emeklilikte yaşa takılanların hakkı verilmelidir bu bir kul hakkıdır oy verdiğimiz vekillerden çözüm bekliyoruz unutmayın bunun vebali çok büyüktür
EYT Adnan 1 yıl önce
seçim beyannamesinde değil seçime kadar bir çözüm bulunmaz ise oy yok diyoruz.
Ümit 1 yıl önce
Erken emeklilik istemiyoruz. 1995 yılında ise basladim 25 yıl olan çalışma sürem 33 yıla çıktı. Yasalar geriye dönük çalıştırılmaz deniyor ama bize çalıştırılıyor. MAĞDURIYETIMIZIN GIDERILMESINI ISTIORUZ .... REISIMIZ DUY SEIMIZI
yaşar 1 yıl önce
EYT lilere çözüm yoksa akp ye işciden oyyok
adnan ozdemir 1 yıl önce
gasp edilen emeklilik hakkimiz secimden once geri verilmezse mevcut hukumete oy yok.
Hasan 1 yıl önce
Lütfennnn ama lütfen EYT lilerin haklarını VERİNİZ
berna 1 yıl önce
eyt hakkımız.tam zamanı şimdi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın