Hükümet'ten Özel Sektör Çalışanlarına Yönelik Üç Kritik Adım!

Hükümet kanadında ekonominin iyileştirilmesi ve çalışma şartlarının daha verimli olabilmesi adına yapılan çalışmalar son hız devam ediyor. Buna yönelik olarak seçim öncesinde üç kritik adım atılırken özel sektöre yeni kan sağlanacak. İşte detaylar.

Hükümet'ten Özel Sektör Çalışanlarına Yönelik Üç Kritik Adım!

Hükümet tarafından alınan kararla beraber ufak işletmelerin yanı sıra çiftçiler ve imalat sektörünün elini rahatlatacak üç kritik adım atıldı.

Bununla beraber ufak işletmeler için ticari alacaklar sigortası kapsamında risklerin etkili olarak korunmasına yönelik olarak devlet destekli sistem kurulacağı belirtildi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Ayrıca köylerde üretim yapanların yararlanacağı tarımsal amaçlı olarak sağlanacak desteklere ilave olarak yüzde 30 oranında desteklerin sağlanacağına yer verildi.

Bunların yanı sıra; oyuncak, müzik aletleri, spor malzemeleri, kalemler, pusetler, çocuk arabaları imalatı yapanların bölgesel teşviklerden yararlanabilecekleri ifade edildi.

Yapılan olan bu çalışmalarla beraber özel sektörde çalışma veriminin artması bekleniyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 13 ay Önce

kit çalışanlarına kadro nerde kaldı bu söz sayın yetkililer

Balamir
Balamir - 13 ay Önce

Kit çalışanları sizi yarin sandığa gömerek hatırlatacak size kendilerini.