Hükümetin Memur ve Memur Emeklisine Zam Teklifi Hakkında Türkiye Kamu-Sen Üyelerinden Protesto!

Kamu-Sen üyeleri Hükümetin memur ve memur emeklisi için verdiği yeni zam teklifini protesto etti. Ankara'da bir araya gelen Türkiye Kamu-Sen üyeleri, hükümetin memur ve memur emeklisine 2020 için yüzde 4+4, 2021 için yüzde 3+3 oranındaki yeni zam teklifini protesto etti. Orada açıklamada bulunan üyeler "Bu teklif bu bütçeyi kurtarmaz" vurgusunda bulundular.

EKONOMİ 19.08.2019, 17:14
Hükümetin Memur ve Memur Emeklisine Zam Teklifi Hakkında Türkiye Kamu-Sen Üyelerinden Protesto!

Ankara'da bir araya gelen Türkiye Kamu-Sen üyeleri, hükümetin memur ve memur emeklisine 2020 yılı yüzde 4+4, 2021 yılı için yüzde 3+3 oranındaki yeni zam teklifini protesto etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde bir araya gelen Türkiye Kamu-Sen üyeleri hükümetin yeni zam teklifini eleştirdi.

Grupta bulunanlar orada; "Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız", "İşte memur, işte sendika" sloganları attı ve "sarı sendikaya hayır" yazılı balonlar uçurdular.

ÖNDER KAHVECİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise hükümetin yeni zam teklifini kabul etmediklerini ifade ederek;

"Bu teklif bu bütçeyi kurtarmaz, yüzde 4'ler falan bize uymaz. Biz, bütün taleplerimizin haklı gerekçelerini açıklıyor, resmi verilerle destekliyoruz.

Kamu işveren tarafından da yüzde 4+4 zammın gerekçesini bekliyoruz. Ne yetkili konfederasyon, ne de işveren tarafı konuları müzakere etmeye yanaşmıyor.

Maliyeti dahi olmayan konularda yıllardır çözüm bekleyen milyonlarca memur ve emeklinin beklentilerini boşa çıkarmak vicdani değildir.

Süreç, henüz sonlanmamışken, bir şansımız daha varken sözleşmeliler, vergi dilimleri, yardımcı hizmetliler, ek gösterge, bayram ikramiyesi gibi konularda adım atılması yönündeki ısrarımızı bir kere daha yineliyorum.

Gelin, bir memur paketi hazırlayalım ve bu saydığım konuları 1 Ekim'de TBMM gündemine getirerek memurların yaralarını saralım" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)