Hükümetten 4.3 Milyonluk Ek İstihdam Sözü

Hükümet beş yıllık Kalkınma Planı oluşturdu. Bu Kalkınma Planı kapsamında 4.3 milyonluk ek istihdam sözü verildi. Ayrıca bu kalkınma planı kapsamında nitelikli uzman havuzu, insan kaynakları ofisi güçlendirme, kolay işverenlik gibi düzenlemeler geliyor.

EKONOMİ 15.07.2019, 14:10
Hükümetten 4.3 Milyonluk Ek İstihdam Sözü

Hükümet tarafından beş yıllık kalkınma planı oluşturuldu ve 4.3 milyonluk ek istihdam sözü verildi. Bu bağlamda insan kaynakları, işgücü piyasası ve istihdam politikalarında yeni bir modele geçileceği ifade edildi.

Bu kalkınma planı kapsamında nitelikli uzman havuzu, insan kaynakları ofisinin güçlendirilmesi ve kolay işverenliğin yaygınlaştırılması gibi düzenlemeler yer alıyor.

BUNA GÖRE;

Kamu kurumları da özel sektördeki gibi insan kaynakları birimleri kurulacak. Hem kamu hem de özel sektör için kalkınma planı kapsamında nitelikli uzman havuzu oluşturulacak.

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin kapasitesinin arttırılması için çalışmalar yapılacak. Ayrıca vatandaşla kaliteli hizmet sunan ve verimli bir kamu personeli sistemi oluşturulacak. 

Kalkınma planı kapsamında esnek istihdam imkanları arttırılacak. Bunun için çalışanların kayıt altına alınmasında kolay işverenlik uygulamaları yaygınlaştırılacak.

Yorumlar (19)
Vatandas 1 ay önce
Bencede bundan sonra yol kopru gibi alt yatirimlari birakip vatandasin refahini yukseltecek yatirimlara baslanmalidir.vatandas sonra yollari koprulerimi yiyecegiz diye sitem ediyor.
Bayburtlu 69 1 ay önce
Bayburt a yatırım yapın lütfen 1500 tl ye calisiyorum ya
Adem ercan 1 ay önce
InşAllah bizde ise girebiliriz
Berat 1 ay önce
Hemşirelik bölümü mezunuyum iş ariyorum
Hakan 1 ay önce
İşsizim Allah rızası için bir iş istiyorum ben
Bekir 1 ay önce
Bu akp iktidarda olduğu sürece ancakancakyandaşlar işe girer partizanlık almış başını gitmiş hak huku adelet kalmamış önceleikle suriyelileri bu ülkeden göderilmeli
Bekir 1 ay önce
Bu akp iktidarda olduğu sürece ancakancakyandaşlar işe girer partizanlık almış başını gitmiş hak huku adelet kalmamış önceleikle suriyelileri bu ülkeden göderilmeli
Vatandaşş 1 ay önce
Özellikle 1980 ve 1982 doğumlu meslek lisesi 1997 2000 yılı mezunları çok mağdur edilmiştir... imam hatiplilerin kısıtlanması diğer meslekliselilerin kendi alanında tercih yapamaması bu insanların halen daha düzenli meslek edinememesine neden olmuştur. ben elektronik bölümü mezunuyum o yıllarda kendi alanında öğretmen olabilmem için tıp fakültesi puanı üstü bir puan isteniyordu. Ve teknisyen olarak dahi bir yere giremiyorlardı en az ön lisans isteniyordu. Ama devlet kadrosuna girmek için ise buseferde imkanlar açılmıyordu ve okulumuz o dönem mezunlarının çoğu bu durumda.meslekleri ve becerileri ,meslekleri dışına itilmiştir. Kpss odonemlerde malum işe yaramamıştır Devletimizin yetkililerinden isteğimiz yaşımız 38 oldu devlet kadrolarında bir çok iş imkanı var şimdi.ancak buseferde yaş sorunu belimizi büküyor lütfen bu konuya eğiliniz...35_40 yaş en verimli çağdır insan hayatında teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın