İBB Duyurdu! Toplu Taşımada Kritik Sübvanse Kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma ulaşımlarında uygulanacak zamların vatandaşlara yansıtılmaması adına toplu ulaşım araçlarını sübvanse etme kararı alındığı duyuruldu.

İBB Duyurdu! Toplu Taşımada Kritik Sübvanse Kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından piyasa şartlarında ki ekonomik farklılıklar sebebiyle toplu ulaşımda meydana gelen maliyet artışlarını vatandaşlara yansıtmama kararı aldı.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın konuyla alakalı olarak verdiği talimat ile başlatılan çalışma sonucunda oluşturulan rapor, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin Eylül ayı toplantısında görüşülerek karara bağlanmış oldu.

Ayrıca; ücret entegrasyonuna dâhil olan deniz toplu ulaşım araçları, özel halk otobüsleri ve İstanbul Otobüs AŞ otobüslerinin her bir geçiş başı 55 ile 70 kuruş desteklenmesini içeren rapor, meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandığı belirtildi.

İETT ile İBB İştiraki Metro İstanbul ve Şehir Hatları da maliyet artışlarını kendi içinde sübvanse edecek. Bu sayede İstanbullulara yansıma yapılmayacak.

Söz konusu sübvansiyon İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 470 milyon TL'ye mal olacak ve uygulama 1 Ekim 2018-30 Haziran 2019 tarihleri arasında geçerli olacak.

SÜBVANSİYON BEDELLERİ

Yüzde 70 ve altı olanlara 70 kuruş,

Yüzde 70 - 80 aralığında olanlara 65 kuruş,

Yüzde 80 - 90 aralığında olanlara 60 kuruş

Yüzde 90 ve üstü olanlara 55 kuruş geçiş başı destek verilecek.

Özel halk otobüsleri ile İstanbul Otobüs AŞ otobüslerine verilen destek miktarı, UKOME'nin belirlediği uzun mesafeli, çift biletin geçerli olduğu yolculuklarda 2 katına çıkarılacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE