İBB memurlarına zam yapıldı! İETT ve İSKİ'de görevli binlerce çalışana zam ve 3 ikramiye müjdesi!

İBB memurlarına zam yapıldı! İETT ve İSKİ'de görevli binlerce çalışana zam ve 3 ikramiye müjdesi!

İBB çalışanların hem zam hem de 3 ikramiye müjdesi! Sosyal Denge Sözleşmesi kapsamında İBB'de çalışan memurlara zam yapıldı. Memurlara ayırca üç de ikramiye verilecek. 8 Mart günü belediyede çalışan kadınlar 1 gün izinli olacak ve tüm memurlara özel Şehir Tiyatroları sahnelerinde yüzde 25 indirim uygulanacak.

İBB memurlarına zam ve ikramiye haberi! Sosyal Denge Sözleşmesi kapsamında İSKİ, İETT çalışanlarına zam ve 3 ikramiye müjdesi verildi.

Binlerce memura güzel haber geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruşları olan İSKİ ile İETT’de görev yapan 13 bin 681 çalışanı sevindiren gelişme.

Toplam üç ikramiye memurları bekliyor

Sosyal Denge zamları belli oldu. SDS’den İBB'de 10 bin 463, İSKİ; 2 bin 492 ve İETT; 726 olmak üzere toplam 13 bin 681 kişi yararlanacak. 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere memurlara aylık 1500 TL (brüt) SDS ödemesi yapılacaktır. SDS haricinde memurlara 3 ayrı ikramiye verilecek; 31 Mayıs 2019’da sözleşme ikramiyesi 1.000 TL, Ramazan Bayramı ikramiyesi 1.000 TL Kurban Bayramı ikramiyesi 1.000 TL.

Süresi sona eren sözleşmeye göre personel yılda ortalama 950 TL alırken; imzalanan yeni sözleşme ile ortalama SDS ödemesi aylık 1.500 TL’ye yükseltildi. İBB, İSKİ ve İETT Genel Müdürlüğü çalışanları ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ve iştiraklerine bağlı spor tesislerinden indirimli olarak faydalanması için çalışma yapacak.

Şehir Tiyatroları'nda yüzde 25 indirim

İBB, İSKİ, İETT Genel Müdürlüğü personeline Şehir Tiyatroları sahnelerinde yüzde 25 indirim uygulanacak. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çalışan kadınlara 1 gün idari izin verilecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.