İftar Menülerinin Fiyatları Belli Oldu! TÜRES Açıkladı!

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl'den flaş bir açıklama geldi ve 2019 yılı Ramazan ayı kapsamında iftar menülerinin belli olduğu açıklandı.

EKONOMİ 23.04.2019, 15:38 23.04.2019, 17:33
İftar Menülerinin Fiyatları Belli Oldu! TÜRES Açıkladı!

2019 yılı Ramazan ayı nedeniyle özellikle büyükşehirlerde yer alan restoranlarda yoğun bir hazırlık var.

Bu kapsamda hazırlık aşamalarında; iftar ve sahur büyük bir heyecanla bekleniyor.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl ise konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamasında;

"Milyonlarca insanın doğrudan, bir o kadarını da dolaylı olarak istihdam eden, yüz binlerce çiftçi, üretici, besici, hayvancının geçimini sağlayan sektörümüze yöneltilen bu eleştiriler hem acımasız hem de haksız." ifadelerini kullandı...

2019 İFTAR MENÜ FİYATLARI

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl iftar menüleriyle alakalı olarak Türkiye genelinde sayılarının 100 binlere kadar çıktığını ifade ettiği restoranlarda her bütçeye uygun iftar menülerinin sunulacağını söyledi.

2019 yılı Ramazan ayı boyunca restoranlarda ise iftar menülerinin 30 Türk Lirasından başlayarak mekanlara ve menü içerisinde olan farklılıklara göre 300 Türk Lirasına kadar çıkabileceğini belirtti.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl ayrıca restoranlarda çalışanların iftar zamanlarında tatlı bir telaş içerisinde olacağını belirterek, kendileri oruç tutsalar bile öncelik müşterilerin iftar açması olduğunu ve bunu sağlamaları gerektiğine vurgu yaptı.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl iftar menüleri ve diğer satış fiyatlarına yönelik açıklamasında ise;

"Dünyada ve Türkiye'de bu kadar aç varken lüks iftar sofraları israf değil? ve Menüler çok pahalı.

Diğer sektörlerde de geniş bir fiyat yelpazesi var. 50 liraya da ayakkabı var, bin liraya da veya 2 liraya da kahve var, 25-30 liraya da...

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Bu iftar menüleri gerçekten bir ihtiyaç... Milyonlarca insanın geçimini sağlayan, yüz binlerce, hatta milyonlarca Müslüman turiste de hitap eden iftar menüleri ekonomik anlamda da canlılığı sağlıyor.

Sonuçta sektörün tedarik zinciri de milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Restoranları kapatsak eleştiri konusu eksikler düzelecek mi? İşsizlik artacak, üreticimiz sıkıntıya girecek." dedi.

Yorumlar (0)