İhracatçıya Yeşil Pasaport Kararı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den iş adamlarını sevindirecek yeşil pasaport kararının dün bakanlar kurulunda imza atıldığını ve en yakın zamanda dağıtılacağını söyledi.

İhracatçıya Yeşil Pasaport Kararı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "İhracatçıya yeşil pasaport kararı Bakanlar Kurulunda dün imzadan çıktı, yakında dağıtılmaya başlanır." açıklamsında bulundu.

Hürriyet'in haberine göre Tüfenkci, bakanlık toplantı salonunda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve beraberindeki heyeti kabul etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Tüfenkci, istikrar ve güvenin en fazla iş adamları için gerekli olduğunu söyleyerek, "Koalisyonların ve hükümetsiz kalmanın Türkiye'de maliyetini biliyoruz. Parlamenter sistemin darbeler ürettiğini de yaşayarak gördük." değerlendirmesinde bulundu.

Tüfenkci, mevcut sistemin vesayet odaklarına açık olduğunu, sistemin her zaman kriz yaratabileceğinin üzerinde durdu. Sistemin bürokratik zorluklarını anlatan Tüfenkci, "2016’da alınan kararlar ancak 2017’de hayat geçirilebiliyor. İhracat seferberliği ile ilgili yapmış olduğumuz teşvikler ve uygulamalar daha hayata geçmedi, yeni yeni geçiyor. İhracatçıya yeşil pasaport kararı Bakanlar Kurulunda dün imzadan çıktı, yakında dağıtılmaya başlanır." açıklama yaptı.

Tüfenkci, Ankara'nın ihtiyacı olan fuar alanının en kısa sürede gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi. Kabulde, MÜSİAD heyeti Tüfenkci'ye sorunlarını ve taleplerini iletti.    

KAMUPERSONELİ.NET-ANKARA 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 16:36
YORUM EKLE