IKBY Referandumunun Ardından Dolar ve Euro'dan Rekor !

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) referandumunun ardından dolar son 1,5 ayın rekor seviyesinde yer aldı.

IKBY Referandumunun Ardından Dolar ve Euro'dan Rekor !

Siyasi olayların dolar üzerindeki etkisi herkes tarafından bilinmektedir.

Son 1,5 Ay İçersinde En Büyük Değeri Gördü

Geçtimiz aylarda Kuzey Kore ile ABD arasında yaşanan küresel gerilim doları yıl içerisinde yaşadığı en dip seviyelere çekti.

Dolar son 1 son zamanalda kendine gelemedi. Irak'ta gerçekleştirilen referandumun etkisiyle güne başlayan dolar son 1,5 ay içerisinde gördüğü değerin en üst seviyesinde belirdi.

Euro'dan Tarihi Rekor

Dolar dün günü 3,53 seviyesinde tamamlamıştı. Bugün yeni güne girerken doların artış yaşayarak  3,54 seviyesinin üstünde bir değerle başladığı görülüyor. IKBY referandumunun dolar üzerindeki etkisi olumlu olarak göze çarpıyor. Ayrıca dün akşam saatlerinde tarihi rekorunu kıran Euro 4,21 seviyesinde yer aldı ve bugün ise güne 4,19 ile giriş yaptı.

Dolar Bu Seyrini Devam Ettirir

Dolarda kurun 3,50 üzerine yerleşmeye çalıştığı uzman analistler tarafından belirtiliyor. Dolarda teknik açıdan bakıldığında 3,50'nin üstüne çıktıktan sonra artış seyrini koruyacağı da belirtiliyor.

15 Ağuston günü dolar inanılmaz bir düşüş yaşayarak tüm analistleri şaşırtmıştı.

O günden bu yana ilk defa 3,54 seviyesi gördü ve analistlerin tahminlerine göre bundan sonra dolar bu değerini koruma devam edecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 12:39
YORUM EKLE