İki gün önce zamlanan benzin ve motorine yine zam gelecek!

Akaryakıt sektörü kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre olağanüstü bir değişiklik olmaması durumunda benzine 16 kuruş, motorine 18 kuruş zam gelecek. Benzine ve motorin akaryakıtlarına zam geleceği konusunda yapılan açıklamalar şöyle;

EKONOMİ 22.08.2019, 23:09 22.08.2019, 23:25
İki gün önce zamlanan benzin ve motorine yine zam gelecek!

İki gün önce litre bazında benzine 6 kuruş, motorine 17 kuruş zam gelmişti. Cumhuriyet'ten Emre Deveci'nin haberine göre; akaryakıt sektörü kaynakları, olağanüstü bir değişiklik olmaması durumunda litre bazında benzine 16 kuruş, motorine 18 kuruş zam planlandığını söyledi. Aslında bugün devreye girmesi planlanan zamların, bir süredir olduğu gibi salı günü devreye gireceği bildirildi.

9 Ağustos’ta 5.44 seviyesine kadar gerileyen kurun bugün 5.79'a kadar yükselmesi, akaryakıt fiyatlarındaki artışın temel nedeni olarak gösterildi.

Akaryakıt sektörü, petrol fiyatları ve kura bağlı olarak dalgalanan fiyatlardaki değişikliklerinin hemen devreye girmesini istiyor ancak Ankara bir süredir fiyat değişimlerini resmi bir düzenleme olmamasına rağmen salı günleri devreye girmesine izin veriyor.

Yorumlar (0)