İlk Etapta 10 Bin Personel Alımı Yapılacak ! En Az 2 Bin Euro Maaş Verilecek

Almanya'nın Türkiye üzerinden binlerce personel alımı yapacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra söz konusu açıklamalarda alınacak olan tüm personellerin masraflarının karşılanacağı ifade edildi. Konu hakkında detaylar haberimizde..

İlk Etapta 10 Bin Personel Alımı Yapılacak ! En Az 2 Bin Euro Maaş Verilecek

10 yıldır Almanya’da 15 farklı hava limanıyla birlikte bağlantılı olarak çalışan, aktif olarak 3 büyük hava limanında yer hizmetleri alanında binlerce kişiye iş imkanı sunan OBM A.Ş. isimli şirket binlerce Türk vatandaşına Almanya’da çalışma imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

Hürriyet Gazetesinin aktardıklarına göre Almanya'da sağlayacakları iş imkanları ve iş fırsatları hakkında bir toplantı düzenleyen OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş, “Türkiye’ye gelme sebeplerimizdeki en büyük neden Türk olmam. Kendi milletimin Almanya’ya gitmesine yardımcı olmak maksadıyla buraya geldim. Şu anda kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız eleman ihtiyacımız bulunuyor. Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerimizi açtık. Yabancı işçi yasası 1961 yılından beri mevcut. 2010 yılında yeni bir kanuni düzenleme yapıldı, kölelik gibiydi ama yasa yürürlüğe girmedi. Projeler üzerine konuştuk, araştırmalar yaptık. İki senedir bu konu üzerine konuşuyoruz ve geçen hafta bütün onayları aldık ve şansımıza Almanya da bunun açıklamasını yaptı. Artık 3. Devletlerden vasıflı ve vasıfsız işçi getirebileceğiz ” şeklinde açıklamalar yaptı.

“MASRAFLARIN TAMAMINI KENDİMİZ KARŞILIYORUZ”

İşçileri kendi bünyelerine, kendi kadrolarına alacaklarını söyleyen OBM A.Ş. Genel Müdürü Osman Taş, “Bütün masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz. Üzerine basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay. Bu sürede eleman 18 ay boyunca yalnızca bizim yanımızda çalışır. Çalışma vizesini de bu şekilde alıyoruz. O nedenle Almanya kendisini garantiye alıyor ve bu nedenle işsizlik parası hakkı olmuyor. Şu anda Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar. Bu durum kanunen böyle. Eğer başka yerle anlaşırsa, 6 sonra bizden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yeniden yapabilir” ifadelerini kullandı.

VİZE ÇABUK ÇIKIYOR

"Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamada yardımımız olsun isteriz” diyen OBM A.Ş. Genel Müdürü Taş, "Zaten yurt dışına işçi olarak gidecekleri için, bunun yüzde 70-80’i döviz olarak geri dönecek. Kanunen işçinin parası % 50 Almanya’ya % 50 de Türkiye’ye yatıyor" ifadelerini kullandı.

Ankara’da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile diyalog halinde olduklarını aktaran OBM A.Ş. Genel Müdürü Taş, “Sürekli danışıyoruz. Listemizi hazırlıyoruz ve onlar da bize isimleri gönderiyor. İsimlerin üzerinden geçip ona göre hareket ediyoruz. Çok başvuru olacağını düşünüyorum. Vize çabuk çıkıyor ama başvurular çok olacağı için burada yoğunluk sebebiyle aksamalar olur” değerlendirmesinde bulundu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 7 ay Önce

Başvuruları nereden yapacağız ?

mete
mete - 7 ay Önce

nasıl bas vurulacak pekı

Fatih
Fatih - 7 ay Önce

İş başvuru formunuzu az önce Doldurdum eleman talebiniz tüm türkiye geneli İŞKUR larda geçerli ise yarın Memleketimdeki işkura uğrayacam selamlar...

Gokhan
Gokhan - 7 ay Önce

Fatih vey formu nasıl doldurdun nereden ulaştın yardim edermisin

Burhan
Burhan - 7 ay Önce

Merhaba baş vuru nasıl nerden yapiliyor

Fatma
Fatma - 7 ay Önce

Bayan iscide isteniyormu hangi meslekten isciler gerekiyor detay soylermisiniz

hakan
hakan - 7 ay Önce

mrba ben diyarbakırdayım bu iş için nereye baş vurabiliriz bilgi verirseniz seviniriz sayğılar.

Murat
Murat - 7 ay Önce

çalışmak istiyorum, nasıl başvuru yapıcaz

Zehra
Zehra - 7 ay Önce

Başvuru formunu bulamadım.

Sonay
Sonay - 7 ay Önce

Ben de başvurmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz