IMF ile gizli görüşme hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı son zamanlarda gündeme gelen IMF ile gizli görüşme iddiaları hakkında açıklama yaptı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "IMF heyetinin, bakanlığımızın bilgisi dışında çeşitli görüşmeler yapması tarafımızca uygun görülmemektedir." denildi.

EKONOMİ 23.09.2019, 19:34 23.09.2019, 21:54
IMF ile gizli görüşme hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklama, "IMF heyetinin bakanlığımızın bilgisi dışında çeşitli görüşmeler yapması tarafımızca uygun görülmemektedir. IMF temsilcilerine önümüzdeki dönem için şeffaflığa azami ölçüde dikkat edilmesi yönünde gerekli uyarılar yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.

IMF Kuruluş Anlaşması'nın 4. maddesi kapsamında gerçekleştirilen ve "Madde IV Görüşmeleri" olarak adlandırılan bu görüşmelerin tamamının muhatap hükümetlerle karşılıklı mutabakat ile belirlendiğine işaret edilen açıklamada, bugüne kadar Türkiye'de yapılan görüşmelerin tamamının hükümet tarafı olan ilgili bakanlık yetkilileriyle paylaşıldığı, tüm ihtiyaçların karşılanması ve ayarlamaların yapılmasının da yine Bakanlık tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada, IMF'nin Bakanlık bilgisi dışında çeşitli görüşmeler yaptığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Gösterilen yapıcı yaklaşım ve yıllardır süregelen teamüller ortadayken IMF heyetinin, Bakanlığımızın bilgisi dışında çeşitli görüşmeler yapması tarafımızca uygun görülmemekte olup, bu hususun tekrar etmemesine yönelik olarak IMF temsilcilerine önümüzdeki dönem için şeffaflığa azami ölçüde dikkat edilmesi yönünde gerekli uyarılar yapılmıştır. Hal böyleyken Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti'nin her türlü şaibe ve söylentiye açık bir ortam yaratılmasına müsaade etmelerini anlamak mümkün değildir. Türkiye kamuoyu IMF'den kimin medet umduğunu da görmüştür."

Yorumlar (1)
Zozo 4 hafta önce
Oztrak denen o aklını ve benliğini başkalarının gudumune veren zat daha önceleri de aynı haltları karistiriyordu. Isbankasi az geldi herhalde trakyali agama. Eee bunların cibilliyetleri gereği yaptıkları çok normal.