İnşaat Sektöründe 300 Bin İstihdam Sağlanabilir!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam oranları hakkında yaptığı çağrıya olumlu yanıt vererek inşaat sektöründe 300 bin istihdam sağlayabileceklerini ifade etti.

EKONOMİ 08.02.2017, 14:22
İnşaat Sektöründe 300 Bin İstihdam Sağlanabilir!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam oranlarının yükseltilmesi kapsamında yaptığı çağrıya olumlu yanıt veren İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım inşaat sektöründe istihdam oranlarının arttırılması konusunda mutabık karar alacaklarını belirtti.

1,5 milyonluk bir rakamda konut satış hedefinin yüzde 10- 15 düzeyinde bir artışı ifade edildiğini belirterek "Cumhurbaşkanımızın sanayi kollarından yüzde 5 gibi bir beklentisi var. Bizim hedefimiz konut satışında yüzde 10-15 civarında artış. Bu durum sektörün istihdamını direkt yüzde 10 artıracaktır." açıklamasında bulundu.

HÜKÜMET VE MALİYE ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI

Hükümetin ve özellikle Maliye Bakanlığının sektör için ciddi anlamda adımların atıldığını, taleplerini yerine getirdiğini ve sektörün hareketlenmesi için vergi indirim kolaylıkları sağlandığını ifade eden Durbakayım, bunun yanı sıra bürokratik süreçlerin kısalması, yönetmeliklerle ilgili hakların sürekli hale gelmesi gibi bazı taleplerinin olduğunu belirtti.

Nazmi Durbakayım "Bu taleplerimiz de yerine gelirse 200 bin ek istihdamın üzerine çıkarız. 300 bini, yani yüzde 15'lik artışı, bile bulabiliriz." açıklamasında bulundu.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)