banner731

İnşaatı Bittiğinde 5 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

Giresun'un Bulancak ilçesinde inşaatı devam eden Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) faaliyete geçmesiyle beraber 5 bin kişiye istihdam sağlanacağı ve bölgesel olarak kalkınma ve ekonomik hareketlilik sağlanacağı hedefleniyor.

EKONOMİ 23.04.2018, 17:12
İnşaatı Bittiğinde 5 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

Giresun'un Bulanık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Pazarsuyu sınırları içerisinde 445 bin 303 metrekare üzerine inşa edilen OSB'nin 49 milyon liralık kamulaştırma yapıldığı ve yaklaşık olarak iki yıl önce başlayan projenin altyapı çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanacağı belirtiliyor..

Giresun Valis Harun Sarıfakıoğlu yaptığı açıklamada kentlerinin ikinci OSB'sine büyük önem verdiklerini belirtti.

OSB'deki yatırımların gerçekleşmesi sonucunda sanayi alanında ekonomik hareketliliğin artacağını alt ve yan sanayi kolları oluşturulmasıyla bölgesele kalkınmaya sürekli olarak katkı sağlanacağını ifade etti.

Yatırımcıların faaliyetlerinin ham madde ile mamul madde ilişkisinde oluşacak verimlilikle zamandan ve maliyetten tasarruf edilebileceklerini ifade eden Sarıfakıoğulları işletmelerin kuracakları Ar- Ge birimleri vasıtasıyla gelişen teknolojilerden geri kalınmayı üretimde ve ürünlerde kalitelinin artacağı bilim ve teknolojik gelişime katkı sağlanacağı ifade edildi.

Sarıfakıoğulları'nın açıklamalarından satır başları;

OSB'de kurulacak tesisler vasıtasıyla işsizlik azalacak üretimlerde uzmanlaşma sağlanacak ve kalifiye eleman yetiştirilerek bölgesel kalkınma ve gelişme sağlanacak. Buradaki fabrikaların tam kapasite ile çalışmaları durumunda 5 bin kişiye istihdam sağlayacağız.

Yatırımcılarımızın ifadeleri bu hedefleri desteklemektedir OSB ilimizde ve yöremizde işsizlik azalmasına katkı sağlayacak durağan iş gücü kapasitesi aktif haline getirilecek.

Bununla beraber ilimizin ekonomisine katma değer kazandıracak sosyal ve kültürel yaşama olumsuz sağlayacaktır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)