İş Arayanlar Dikkat! Bu Mesleklerin Önü Açık

İbn Haldun Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut'tan yeni bir açıklama geldi. Bulut yaptığı açıklamada üniversiteler için tercihte bulunacak gençlere yönelik olarak bu mesleklerin geleceği hakkında bilgiler verdi. Peki hangi meslek gruplarının önü açık? İşte detaylar.

EKONOMİ 29.09.2018, 08:31 29.09.2018, 16:19
İş Arayanlar Dikkat! Bu Mesleklerin Önü Açık

Kamupersoneli.net olarak önü açık mesleklerle alakalı olarak detayları okuyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Hızlıca büyüyen ve gelişen Türkiye Cumhuriyeti'nde popüler konumda bulunan meslekler değişti. Psikolojik danışmanlık yanı sıra sosyal hizmetler revaçta olurken yazılım sektörü bir üst kademeye yükselmiş oldu.

Ayrıca ağrı tedavileri algolojinin önünün açık olduğu ifade edildi.

Öğrencilerin üniversite tercihlerinde gelecekte rağbet görecek meslekleri dikkatle seçmeleri konusunda uyarılarda bulunan İbn Haldun Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut'tan meslek grupları hakkında yeni bir açıklama geldi.

Bulut yaptığı açıklamalarda ise;

"Son yıllar içerisinde rehberlik ve psikolojik danışmanlığın yanı sıra sosyoloji, sosyal hizmetler ve psikoloji gibi meslekler ün kazandı.

Bu sebepten devletin bu alanlarda istihdam olanakları sağlaması gerekmektedir. Şunu düşünün İngiltere'de Yalnızlık Bakanlığı kurulmuş...

Demek ki bu alanlarda sorun var ve insanların yardım desteklerine ihtiyaçları vardır.

Ayrıca Gıda mühendisliği, beslenme ve diyetisyenlik ve beslenme danışmanlığı gibi alanlar çok ilgi çekmekte.

Bunun haricinde; Yazılım sektörü yükselişte olan bir alan. Gerek bilgisayar mühendisliği gerekse yazılım mühendislikleri, kod yazma, robotik programlar vs. öne çıkabiliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)