İş Kulüpleri Projesi ile Milyonlarca Gence İş Fırsatı !

Hükümetin, uzun zamandır iş bulamayan ve dezavantajları olan gençlere iş imkanı sağlamak için hayata geçirdiği İş Kulüpleri Projesi ile milyonlarca genç iş bulacak.

EKONOMİ 05.10.2017, 09:24 05.10.2017, 14:52
İş Kulüpleri Projesi ile Milyonlarca Gence İş Fırsatı !

Hükümet, işgücü piyasasında uzum zamandır iş bulamayan gençlerin iş hayatına katılmalarına katkı sağlamak amacıyla 'İş Kulüpleri Projesi' ni hayata geçirdi. 

Geliştirilen proje ile personel alımlarında mülakat teknikleri, iş başvuruları için özgeçmiş hazırlama, telefonla görüşme gibi teorik ve pratik konular ile gençlerin iş bulmasına fayda sağlanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, hayata geçirilen proje ile gençlere iş bulma fırsatı sağlayacaklarını açıkladı.

PROJE 9 İLDE UYGULANMAYA BAŞLANDI

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun talimatı ile hayata geçirilen proje ilk olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Çanakkale, Denizli, Sakarya, Trabzon ve Mersin'de uygulanacak.

DEĞİŞEN PROGRAMLAR DÜZENLENECEK

Sabah'ın haberine göre; program kapsamında madde bağımlıları, sosyal yardımlardan yararlananlar ve gençlere yönelik motivasyon kazandırılması, herkese iş olduğu fikrinin benimsetilmesi, işsiz kişilerin özgüveninin güçlendirilmesi sağlanacak. Programlar, 4 gün ile 2 hafta arasında düzenlenecek. 

BİRÇOK KONUDA EĞİTİM VERİLECEK

İş Kulüpleri Projesinde gençlere, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri gibi birçok konuda eğitim verilecek. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
ALİ İHSAN 2 yıl önce
Proje çok güzel toplumun her kesimine dokunacak bi proje, bütün illerde uygulansaydı keşke diğer illerdeki işsizler üvey evlat mı?