İş Olmayan Vatandaşlara Mağdur Olmamaları Adına Aylık 1611 TL'ye Varan Destek Sağlanıyor

Devlet işini kaybetmiş, işi olmayan vatandaşlara mağdur olmamaları adına belirli bir süre maaş bağlıyor. Çeşitli koşulları sağlayan her vatandaşa verilen bu maaş miktarı 1611 TL'ye kadar çıkabiliyor. Peki devlet tarafından sağlanan bu maaşı olmak isteyen vatandaşların ne yapması gerekiyor? Tüm ayrıntılar haberimizde...

EKONOMİ 16.10.2018, 19:02 16.10.2018, 19:11
İş Olmayan Vatandaşlara Mağdur Olmamaları Adına Aylık 1611 TL'ye Varan Destek Sağlanıyor

Kamupersoneli.net olarak devlet tarafından vatandaşlara sağlanan maddi destekleri yaptığımız haberler siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza kendi isteği dışında işini kaybetmiş olan vatandaşlara sağlanan ve 1611 TL'ye kadar çıkabilen işsizlik maaşına dair detayları aktarıyoruz. 

İşsizlik maaşından kimler faydalanabilir? İşsizlik maaşı için adaylardan talep edilen koşullar neler? Başvurular nasıl yapılacak? tüm bu soruların cevaplarını siz okuyucularımız için derledik. 

DEVLETTEN İŞSİZ VATANDAŞLARA 1611 TL'YE VARAN MADDİ DESTEK

Devletin işsiz kalan vatandaşlara yönelik sağladığı işsizlik maaşını almak için vatandaşların bazı şartları sağlamaları isteniyor. Bu şartların ilki vatandaşların bir önceki işinden kendi istekleri dışında ki nedenlerden dolayı ayrılmış olmaları gerekiyor. Bu durumlara örnek olarak ise iş yerinin işçiyi işinden çıkarması, iş yerinin iflas etmesi gibi durumlar gösteriliyor. Bu şartı sağlayan adaylardan talep edilen diğer koşul ise prim şartı. Bu şarta göre vatandaşların son 3 yıl içinde en az 600 gün prim ödemiş olmaları isteniyor. Vatandaşlardan talep edilen ve değiştirilmesi gündemde olan son koşul ise iş yerinden ayrılmadan önce 120 prim ödemesi yapmış olunması şartı. 

Bu şartları sağlayan vatandaşlara ise aylık maaş bağlanıyor. Devletin vatandaşlara sağladığı en düşük işsizlik maaşı 805 TL olurken en yüksek işsizlik maaşı 1611 TL'ye kadar çıkıyor.  Koşulları sağlayan adaylardan işsizlik maaşı için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını İŞKUR'a yapacaklar. İŞKUR'un internet sayfası yada e-Devlet üzerinden yapılabilecek olan başvurular ayrıca İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen de yapılabilir. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (3)
R 10 ay önce
Sabahtan akşama kadar çalışan adam 1603 lira alıyor bu nasıl bir sistem
fatih 10 ay önce
şu engellilerin maaş davasını öne çıkartacak hiç bir gazteci olssun engellilere yardımcı olacak yokmubu geliri kaldırın iş yok yada maaşı kesilen engellilere iş verin
Kenan 10 ay önce
Is yeri seni çıkaracak sonra alabiliyor sun kendin çıkarsan alamiyorsun