İş Teklifini Geri Çeviren Çok Sayıda İşsiz Var ! "Adama 5 Tane İş Teklif Edilmiş Ama İşi Beğenmemiş"

AK Parti'nin hafta sonu yapılan Kızılcahamam kampında, yeni bir sistem çalışmasının sinyalleri verildi. AK Parti tarafından gerçekleştirilen kampta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak iş teklifini çeviren çok sayıda işsiz olduğunu belirtti.

EKONOMİ 08.10.2019, 07:55 08.10.2019, 08:26
İş Teklifini Geri Çeviren Çok Sayıda İşsiz Var ! "Adama 5 Tane İş Teklif Edilmiş Ama İşi Beğenmemiş"

AK Parti tarafından Kızılcahamam'da hafta sonu kampı gerçekleştirildi. Bu kampta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak EYT hakkında sorular aldı. Bakan Albayrak ise yeni sistem üzerine çalılştıklarını belirtti.

EYT Haberi İçin TIKLAYIN. 

İŞ TEKLİFİNİ GERİ ÇEVİREN ÇOK SAYIDA İŞSİZ VAR

Bunun yanı sıra Bakan Albayrak toplantıda işsizlik hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak açıklamalarında iş teklifini geri çeviren çok sayıda işsiz olduğunu belirtti. 

Toplantıda alt gelir gruplarını rahatlatacak, lüks tüketimi ise frenleyecek adımlar atılacağını da dile getiren Bakan Albayrak'ın işsizlik konusuna da değindiği belirtildi. Türkiye'de yılda yaklaşık iki milyon gencin üniversiteden mezun olduğunu hatırlatan Bakan Albayrak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İstihdam konusu ülkemiz için çok önemli. Ancak Türkiye'de iş beğenmeyenler var. Adama 5 tane iş teklif edilmiş ama işi beğenmemiş. Şimdi bu adama nasıl bakmalı?"

Yorumlar (0)