İŞKUR 2018 yılında 1 milyon 250 bin kişiyi istihdam etti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2018 yılında İŞKUR bir rekora imza attı, 1 milyon 250 bin istihdama aracılık etti." dedi.

İŞKUR 2018 yılında 1 milyon 250 bin kişiyi istihdam etti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR'un 2018 yılı içerisinde bir rekora imza atarak 1 milyon 250 bin istihdama aracılık ettiğini söyledi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada, "3600 ek gösterge çalışmalarımız Devlet Personel Başkanlığı ve Bakanlıklarımızla devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, İŞKUR'un 2018 yılında bir rekora imza attığını da söyleyerek, geçen yıl 1 milyon 250 bin kişinin istihdam edildiğini açıkladı. 

Emekli aylığı

Selçuk, "Dosya bazında artık bin liranın altında emekli aylığı kalmayacak. Şubat ayında aylıklara yansıyacak." diye konuştu.

Selçuk, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemeye ilişkin şunları söyledi: "Gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfi can
Lütfi can - 5 ay Önce

İssizim