İŞKUR'dan Annelere Büyük Destek! Günlük 70 TL Veriliyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projeler kapsamında annelerin de iş gücüne katılmasının sağlanması için günlük 70 TL veriliyor. Detaylar haberimizde...

İŞKUR'dan Annelere Büyük Destek! Günlük 70 TL Veriliyor

Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İş'te Anne projesine Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından destek veriliyor. Bu kapsamda kadınların anne olduktan sonra da annelik sorumluluğundan feragat etmeden iş hayatına hazırlanmaları sağlanacak.

ANNELERE GÜNLÜK 70 TL ÖDEME YAPILACAK

Bakanlık ve İŞKUR tarafından anneleri iş gücü piyasasına hazırlayan projelere katılan annelere günlük 70 TL verilecek. Bu proje hakkında Çalışma Bakanı Selçuk bir açıklama yapmıştı ve proje kapsamında çalışmak isteyen anneleri iş gücü piyasasına kazandıracaklarını Bakanlığın uygulamaya koyacağı İş'te Anne Projesi ile kadınların hem çocuklarının hem de işlerinin başında olmasını sağlayacaklarını vurgulamıştı.

Bu projeler kapsamında anneler İŞKUR tarafından İşbaşı Eğitim Programlarına yönlendirilecektir. İşbaşı Eğitim programlarına katılan annelere devam ettikleri günler için günlük 70 TL ödeme yapılacak. Bunun yanı sıra eğitim sürecinde katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri de ödenecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Peki anneler İş'te Anne projesi için başvurularını nereden ve nasıl yapacaklar? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

İş'te Anne projesinden yararlanmak isteyen anneler destekten yararlanmak istenen çocuğa ait nüfus cüzdanı aslı ve kreş ya da gündüz bakımevi faturası ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ya da hizmet merkezine başvuru yapacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE