İŞKUR'dan Günlük 77 TL Harçlık Ödemesi İle İşbaşı Eğitim Programı (İEP) Kursları!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden günlük 77 TL harçlık ödemesi ile İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kursları düzenlenmektedir. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılacak kurslara katılmak isteyenlerin 15 yaşını tamamlamış olması zorunludur. İŞKUR'a kaydı bulunmayanlar başvuru yapamayacaktır.

EKONOMİ 11.07.2019, 17:40
İŞKUR'dan Günlük 77 TL Harçlık Ödemesi İle İşbaşı Eğitim Programı (İEP) Kursları!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kursları düzenlenmektedir. 22 Temmuz 2019 tarihine kadar İzmir, Antalya, İstanbul ve Kocaeli illerinde yaşayanların başvuru yapabileceği İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kurslarında günlük 77 TL harçlık ödemesi yapılacaktır.

İŞKUR resmi web adresi üzerinden veya kendisine en yakın İŞKUR şubesine giden adayların başvuru yapabileceği İEP kurslarında eğitim görülecek meslekler ise şu şekildedir;

* Elektrik-Elektronik Teknisyeni    
* Mobilya Montajcısı    
* Garson (Servis Elemanı)    
* Seramik İmal İşçisi    
* Çanta İmalatçısı ve Saraciyeci    
* Satış Elemanı (Toptan)    
* Satış Temsilcisi / Plasiyer    
* Satış Danışmanı / Uzmanı    
* Satış Görevlisi    

* Satış Elemanı (Perakende)    
* CNC Torna Tezgahı Operatörü    
* Alüminyum Doğramacı    
* Hemşire    

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurulara göre eğitim günleri Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi olarak belirtildi.

Kurslara başvuru yapmak isteyenlerden talep edilen genel başvuru şartları şu şekildedir;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
15 yaşını tamamlamış olmak,
İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
Emekli olmamak,
Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

DETAYLAR: "https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx" WEB ADRESİNDE MEVCUTTUR (Karşınıza çıkan ekranda sol üst kısımda bulunan "ARA" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.)

Yorumlar (3)
Sezer Kılınç 5 ay önce
İEP başvuru yapılıyor ama çağırılmıyor. Çünkü iep tam bir devlet sömürü mekanizması olarak kullanılıyor iş yerleri başvurup sonra dışarıdan kendine kaliteli eleman alıp iep e kayıt ettiriyor. Maaşı sigortayı devlet öderken ayrıca hizmet kalitesinde de düşüş yaşamak istemeyen iş verenler resmen devleti kandırıyor. Kendi işçilerini kaydettirdiklerini başvuru yapmayın diyen İzmir/Konak İşkur söyledi.
murat 5 ay önce
İEP yani işbaşı eğitim kursu amacından sapmış bir kurs, iş verenlerce suistimal ediliyor, bunu işkur çalışanlarıda söylüyor yeni bişey değil olduğu günden beri aynı iş verenler resmen devleti kandırıyor sezer kılıç arkadaşın dediği gibi aynen
Güllü aydın 5 ay önce
Ben 1971 9yıl caliştım iş arıyorumgüvercintepede başakşehır oturuyorum temizlikişleri olurokul hastanegibi teşekkür ederim