İŞKUR'dan Yeni İş İlanları Yayımlandı ! 1 Milyon Personel Aranıyor !

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından işverenlerden gelen açık iş ilanları kategorilerine ayrılarak yayınlandı. Bu yayınlanan ilanlar kapsamında İŞKUR'un toplam 1 milyon personel aradığı ifade edildi.

EKONOMİ 20.12.2018, 08:54 20.12.2018, 09:48
İŞKUR'dan Yeni İş İlanları Yayımlandı ! 1 Milyon Personel Aranıyor !

Yeni yılda iş sahibi olmak isteyenler İŞKUR'un kariyer sayfası üzerinden kendilerine uygun iş ilanına başvuracak. Bu yıl içerisinde vermiş olduğu teşviklerle iş sahibi yapan İŞKUR, önümüzdeki yıl da işveren ile iş arayanlar arasında aracılık yaparak istihdama katkı yapmaya devam edecek.

Türkiye Gazetesinden Sefa Bilgitekin'in aktardıklarına göre iş arayanlar, kariyer sayfası üzerinden kendine uygun iş bulabileceği gibi meslek danışmanlarına da başvurarak iş sahibi olabilecek. Ayrıca başvurdukları alanlarda yetkinlik sertifikası istenilmesi durumunda meslek kurslarına yönlendirilecek.

İŞKUR'un işverenlerden aldığı en çok açık iş ilanı 'herhangi bir netlik gerektirmeyen' iş kolundan oldu. Bu alanda eleman arayan işverenler, 2019 için 811 bin açık iş ilanı verdi. Bu alanda çalışacaklar toplumda 'ne iş olsa yaparım abi' diyenler olarak biliniyor. İş ilanına başvuracaklar çoğunlukla taşımacılık ve inşaat alanlarında çalıştırılacak.

Turizm sektöründe 78 bin açık eleman ilanı, bilgi teknolojilerinde de 40 bin ilan yer aldı. Bilgi teknolojileri alanında çalışacak olanlar diğer alanlara göre avantajlı olacak. İşbaşı eğitimi programı kapsamında çalışacaklara aylık 2 bin 250 TL maaşı devlet tarafından ödenecek.

İŞKUR'un işverenlerden almış olduğu açık iş ilanlarından en dikkat çekeni kadın giyim modelist yardımcısı oldu. Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren bu iş alanında çalışanlar, model araştırmaları, kesim yapmak, makinede düz dikiş yapmak gibi alanlarda çalışacak. Kadın giyim modelist yardımcısı için İŞKUR'a 2 bin 657 açık iş ilanı verildi

Yorumlar (26)
meryem 11 ay önce
nerden gorebiliriz
Murat cizreli 11 ay önce
E devleten gorebilirsiniz
Hilâl 11 ay önce
Nereden başvuru yapacağız
Hdhdhdhdh 11 ay önce
Nerde bu işler biz mi göremiyoruz
Leyla yildirim 11 ay önce
İdare ofis cay kahve servis işi arıyorum
Hatice temizyürek 11 ay önce
Nasıl baş vuru yapabilirim
Ahmet 11 ay önce
Iskur ilk önce turktelekoma 2500kisi alsin
Elif 10 ay önce
Herkes gibi isariyorum guya iskur istihdam sagliyo ya halabiz issizsiz
Gülşen 9 ay önce
Ben iş arıyorum yardımcı olurmusunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın