İŞKUR Müdürü Uzunkaya Açıkladı! 15 Bin 60 Kişiye Yeni İş İmkanı!

Suriyeli Sığınmacılar ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi kapsamında 15 bin 60 kişilik yeni istihdam oluşturulacağı açıklandı. İŞKUR Müdürü Cafer Uzunkaya açıklamasında ise 15 bin 60 kişilik istihdama yönelik olarak detayları paylaştı ve; "bu kişileri işgücü piyasasına kazandırmayı hedefliyoruz" dedi. İşte ayrıntılar..

EKONOMİ 25.05.2019, 12:08
İŞKUR Müdürü Uzunkaya Açıkladı! 15 Bin 60 Kişiye Yeni İş İmkanı!

Dünya Bankası ve İŞKUR işbirliğinde yürütülen Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Sığınmacılar ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi 3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Ankara’da düzenlendi.

İŞKUR Müdürü Uzunkaya toplantıda açıklamada bulunarak 15 bin 60 kişiye yeni iş imkanı sağlanacağını bildirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkanı Emma Clua, Daire Başkanlarımız, AÇSHB, AB ve Dünya Bankası temsilcileri katıldı.

Projeye ilişkin çalışmalar ile gelecek dönemde gerçekleştirilecek faaliyet ve uygulamaların ele alındığı toplantının açılışında konuşan Cafer Uzunkaya, işe yerleştirme hizmetlerinin yanı sıra uyguladığı Aktif İşgücü Programları, işveren ve iş arayanlara sağladığı danışmanlık desteği ile İŞKUR’un işgücü piyasasında önemli bir aktör olduğunu belirtti.

15 BİN 60 KİŞİYE İŞ İMKANI

İŞKUR’un Dünya Bankası işbirliğinde yürütülen bu projenin odak noktasında bulunduğunu ifade eden Uzunkaya açıklamasında ise;

"İŞKUR olarak bu projeye özel önem veriyoruz. Genel Müdürlüğümüz ve İl Müdürlüklerimizle projenin bileşenlerinden olan Aktif İşgücü Programları kapsamında İstanbul, Şanlıurfa, Adana ve Gaziantep illerimizde bulunan yarısı Türk, diğer yarısı ise Suriyeli 15 bin 60 kişiyi kurs ve programlarımızdan yararlandıracağız

 Bu kapsamda uygulayacağımız Türkçe Dil Kursu, Uygulamaları Eğitim Programı, Beceri Eğitim Kursu ve Uygulamalı İşbaşı Eğitim Programımız ile bu kişileri işgücü piyasasına kazandırmayı hedefliyoruz." dedi.

Yorumlar (1)
Sultan pinar 5 ay önce
Iş okul da camide yurt da