İŞKUR Tarafından Günlük 75 TL Cep Harçlığı Veriliyor ! Nasıl Alınır?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından işsiz gençlere günlük 75 TL cep harçlığı veriliyor. Peki bu cep harçlığı nasıl alınır? Konu hakkında detaylar haberimizde...

EKONOMİ 15.09.2018, 18:41 15.09.2018, 22:14
İŞKUR Tarafından Günlük 75 TL Cep Harçlığı Veriliyor ! Nasıl Alınır?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile işsiz gençlere günlük 75 TL cep harçlığı verilecek. Bu uygulama ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. İŞKUR tarafından gerçekleştirilen İş Başı Eğitim Programı kapsamında işsiz gençlere günlük 75 TL cep harçlığı verilecek ve böylelikle gençlerin meslek sahibi olması sağlanacak.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan İşbaşı Eğitim Programlarına 18 ile 29 yaş aralığındaki gençler katılabilecek. Bu programlar Kodlama, Yenilenebilir Enerji, Siber Güvenlik ve Bulut Bilişim alanlarında gerçekleşecek.

İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek olan program 9 aya kadar devam edecek. Bu süre içinde gençlere 75 TL cep harçlığı verilecek. Peki gençler bu programa nasıl katılacak? Konu hakkında tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

GENÇLER PROGRAMA NASIL KATILACAK?

İŞKUR tarafından başlatılan İşbaşı Eğitim Programına katılma şartları belirlendi. İŞKUR tarafından hazırlanan İşbaşı Eğitim Programına 15 yaşından büyük herkes katılabiliyor. Programa katılacak olan kişilerin işsiz ve İŞKUR'a kayıtlı olmaları gerekmektedir. 

Öte yandan programa katılmak isteyen kişilerin işverenin bir ve ikinci derece akrabası veya eşi olmayanlar katılabiliyor. Programa katılmak isteyen vatandaşların emekli de olmaması gerekiyor. Programa başvuru yapmak isteyen gençler 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman İşbaşı Eğitim Programlarına başvuru yapabileceklerdir. 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İşbaşı Eğitim Programları için şartlar belirlendi. Bu şartlar ise "programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak" şeklinde açıklandı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (6)
Halis 1 yıl önce
18. 29 yaş nedir ya digerleri ölsün mü
Salim 1 yıl önce
Gerçekten vercekseniz yaş sınırı değil işsiz olması aranmalı
Volkan Ayaz 1 yıl önce
TYP ilgilimi bu
Pinar 1 yıl önce
Yeni bir aydir işten ciktim bende katilmak istiyom
Kurban urun 12 ay önce
Ben iskura kayıtlı yım engeli yım yüzde 45oraninda özürlü raporun var banada iş kur iş Bula bilirmi ben çalışmak istiyorum çok ihtiyacım var bana ulaşın lütfen numaram05360586626

İşkur bana iş bilirmi acaba bundan nasıl faydalanirim
Mustafa güze 11 ay önce
Meraba kurban nerelisin hangi ildesin nasil bi is ariyon yardımcı olim ne gibi iş ariyon caycimi temizlikcimi