İŞKUR'un Kurslarına Katılan Annelere 400 TL Destek !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamalarında devlet tarafından annelerin destekleneceğini ifade etti. Bakan Sarıeroğlu açıklamalarında İŞKUR'un iş başı eğitim programlarına ve mesleki eğitim kurslarına katılan annelere devlet tarafından 400 TL destek verileceği ifade edildi.

EKONOMİ 25.03.2018, 18:47
İŞKUR'un Kurslarına Katılan Annelere 400 TL Destek !

AK Parti Erzincan Kadın Kolları Başkanlığı'nın, 5'inci Kadın Kolları Olağan Kongresine katılmak ve aynı zamanda toplantı ile temaslarda bulunmak üzere Erzincan'a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu burada önemli açıklamalarda bulundu.

ÇALIŞMA BAKANI AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu burada yaptığı açıklamalarında kadınlara 400 TL çocuk bakım desteği verileceğini ifade etti. Konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamalarının tüm detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

GÜNLÜK 75 TL AYLIK 400 TL DESTEK 

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarında yeni bir uygulamanın olduğunu ifade etti. Bakan Sarıeroğlu açıklamalarında 2-5 yaş arasında çocuğu olan kadınların İş-Kur'un İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim kurs ve programlarına katılmaları kapsamında cep harçlığının yanı sıra 400 TL de destek verileceğini ifade etti. Buna göre günlük 75 TL ve aylık 400 TL destek verilecek. 

UYGULAMA NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ancak söz konusu uygulamaya ne zaman başlanacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklanmadı. Ayrı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamalarının ardından Kadın Kolları Başkanlığına seçim yapıldı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)