İŞKUR Üzerinden Annelere Günlük 80 TL Ödeme Yapılacak

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bilindiği gibi milyonlarca işsizin umudu oluyor. İŞKUR tarafından çeşitli kurslar ve programlar uygulanıyor ve destekler veriliyor. Bu bağlamda İşbaşı Eğitim Programlarına anneler de katılabiliyor. Programa katılan annelere günlük 80 TL ödeme yapılıyor.

EKONOMİ 10.09.2019, 16:39 10.09.2019, 16:45
İŞKUR Üzerinden Annelere Günlük 80 TL Ödeme Yapılacak

Çocuk sahibi olan kadınların iş hayatında yer alması amacıyla pek çok destek sağlanıyor. Bu kapsamda İŞKUR, düzenlediği işbaşı eğitim programlarına katılan çocuklu annelere para kazanma fırsatını sunuyor.

GÜNLÜK 77 TL ÖDEME

İşsiz çocuklu annelerin sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılmaları durumunda, İŞKUR tarafından kendilerine, günlük 77 lira ödeme yapılıyor.

Söz konusu programlarda kazanç, 26 gün üzerinden hesaplanıyor.

Yani bir aylık program sonunda işsiz anneler 2 bin 20 lira ödeme alıyor.

Sanayi sektöründeki işbaşı eğitim programına katılan annelere, cep harçlığının yanı sıra 2-5 yaş arası çocukları için, program boyunca aylık 400 lira bakım desteği veriliyor.

Örneğin, imalat sanayiinde düzenlenen işbaşı eğitim programına katılan bir anne, 2019 yılında 6 ay boyunca aylık 2 bin 20 TL harçlık ve 400 TL bakım desteği olmak üzere toplam 2 bin 420 lira alabilecek.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru için çocuklara ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programını düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne veya hizmet merkezlerine müracaat edilecek.

PROGRAM SÜRESİ

İşbaşı eğitim programı, bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde 6 ay, diğer sektörlerde 3 ay kadar uygulanıyor.

Yorumlar (11)
Gülten 3 ay önce
Evdeki ev hanımlarınıda düşünün evde yapabileceğimiz işler olsun
Nurgül 3 ay önce
Ev hanımlarını da düşünün birazda
Burcu Öztürk 3 ay önce
Çok saçma çocuğunuzu krese veya bakım evine verebilsek zaten bir iş bulur çalışırız sağolsunlar devletimiz çok düşünceli ve çok çalışıyorlar boş işler üzerine
fedai erdoğ 3 ay önce
bu tip kredileri almak son derece bürokrasi gerektiriyor. inandırıcı değil.alırsınız ama göbeğiniz çatlar.
Nusaybin 3 ay önce
Malesef bu işkur kurs ve işbasi eytimlerde özelikle tekstil atölyerinide kaydini yapiyor yapmasina ama geln maaşin 500 veya 600 tl sana veriyor gerisini cebine indiriyor bu nusaybindeki bütün atölyelerde var birilerinin buna dur demesi artik devletin işkurun verdiği desteyi sömürüyolar
Hülya 3 ay önce
Benim çocuğum 15 ve17 yaşında ikiside lisede okuyor kreş ve bakım evinin faturası deniliyor ne saçma sapan bir şey bende işsizim iş arıyorum bulamıyorum işkur üzerinden iş başvurusu yapıyorum almıyorlar
Mardin63 3 ay önce
Nedense her şehir de yok. Merkez de özellikle mardin de yok aylardır bekliyoruz. Iş kür diyoruz ama orda bile dayı lazım işimizin yürümesi için
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın