İŞKUR Üzerinden Türkiye Geneli 70 Bin Kişiye İş İmkanı

İstihdama en çok destek veren kurumların başında gelen Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli istihdam programları düzenlenmekle beraber firmaların personel alım ilanları da yayımlanmaktadır. Buna göre 70 bin kişiye istihdam imkanı verilmiştir.

EKONOMİ 08.10.2018, 15:32 18.01.2019, 22:00
İŞKUR Üzerinden Türkiye Geneli 70 Bin Kişiye İş İmkanı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü istihdam ile mücadeleye en çok destek veren kurumların başında geliyor. 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından annelerin işgücüne katılımı için günlük 70 TL uygulaması veya gençlere İşbaşı Eğitim Programı kapsamında günlük 75 TL destek verilmesi gibi birçok konuda projeler hayata geçiriliyor. 

Bu projeler kapsamında istihdama destek veriliyor. İstihdama destek konusunda bu projelerin yanı sıra Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından özel sektör ve kamu alanında personel alım ilanları yayımlanıyor.

70 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI

Yayımlanan ilanlara göre Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) aracılığı ile 70 bin 744 kişi için istihdam imkanı oluşuyor. Yayımlanan ilanlar arasında beden işçisi, garson, elektrikçi, işçi gibi pozisyonların yanı sıra kamu alanındaki ilanlar da yayımlanmaktadır. 

Tüm bunların yanı sıra İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program bünyesinde personel alımı için TYP ilanları da yayımlanmaktadır. Yayımlanan ilanlarda göre kamu, kurum ve kuruluşlarının TYP ile personel alımları duyurulmaktadır. 

BAŞVURULAR İŞKUR'DAN

İlanlara başvuru yapmak isteyenler ise İŞKUR'a kayıt yaptıracaklardır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar İŞKUR'un resmi web adresi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri üzerinden kayıtlarını yaptırabilir aşağıdaki link üzerinden ilanların detaylarını görebilir ve başvuru yapabilirler. 

Yorumlar (0)