İŞKUR’a 50 bin lira hibe desteği başvurusu başladı! Yeni iş yeri açmak isteyen engelli ve eski hükümlülere hibe desteği başvuru şartları nelerdir? 2019 hibe desteği kimlere verilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; yeni iş yeri açmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlara 50 bin lira hibe desteği verilecek. Hibe desteği almak isteyenler, İŞKUR üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. İŞKUR’da 50 bin lira hibe desteği başvuruları başlamış olup, hibe desteği paketinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, 14 Haziran 2019 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüklerine elden veya posta yoluyla başvuru yapabilecekler. Peki 2019 hibe desteği başvuru şartları nelerdir? Hibe desteği kimlere verilir? Tüm ayrıntılar bu haber içeriğinde…

EKONOMİ 03.06.2019, 15:26
İŞKUR’a 50 bin lira hibe desteği başvurusu başladı! Yeni iş yeri açmak isteyen engelli ve eski hükümlülere hibe desteği başvuru şartları nelerdir? 2019 hibe desteği kimlere verilir?

Binlerce engelli ve eski hükümlü vatandaşlara müjde! Devlet, yeni iş yeri açmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlara tam 50 bin lira hibe desteği veriyor. Hibe desteği verileceğini duyan binlerce vatandaş, hibe desteğinin kimlere verileceğini ve başvuru şartlarını merak ediyor!

2019 Hibe desteği paketi hakkında açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kendi işini kurma projesi kapsamında Bin 550 engelliye 63 milyon 276 bin TL, 888 eski hükümlüye de 22 milyon 864 bin TL hibe desteği sağladık. Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımıza yönelik olarak 2019 yılı 2. Dönem başvurularımız ise başlamış olup, hibe desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın projelerini 14 Haziran 2019 tarihine kadar teslim etmeleri gerekiyor” dedi.

2019 HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU

Yapılacak hibe desteği başvurularının İŞKUR üzerinden yapılacağını duyuran Bakan Selçuk, 50 bin liraya kadar yapılacak hibe desteği hakkında bazı detaylarda verdi. Selçuk, “Verilecek desteğin gayesi, engelli kardeşlerimizin ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri yolu ile rehabilitasyonlarına yardımcı olmak’’ diyen Bakan Selçuk, ‘’Proje sunmak isteyen vatandaşlarımız www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri 14 Haziran  2019 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüklerimize  elden veya posta yoluyla teslim edebilirler” ifadesini kullandı.

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ ÇALIŞTIRMAYAN İŞ YERLERİNE PARA CEZASI

Bakan Selçuk ayrıca, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan iş yerlerine yönelik olarak da bazı açıklamalarda bulundu. Selçuk ‘’ Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri gibi çalışmalar yürütülüyor’’ açıklaması yaptı.

Yorumlar (55)
İlhan yaşa 7 ay önce
Eski hükümlünün kendime bir iş kurmak istiyorum
Mustafa kılıç 7 ay önce
Kenan kardes eski hükümlülere neden ileri geri konusuyorsun kardes sen hayırdır yaramı var
Esra Söylemez 7 ay önce
Adıyaman'da yaşamaktayı engelli olarak başvuruyor ticari araç almak istiyorum
Arslan çonoglu 7 ay önce
Market veya şarküteri gibi gıda üzerine bir yer açmak istiyorum
Arslan çonoğlu 7 ay önce
Gıda üzerine bir yer açmak istiyorum
Beytullah sungu 7 ay önce
Eski hukumluyum ne gibi projeler sunmamız gerekiyor desteyi almak icin ben büfe acmak istiyorum
Beytullah sungu 7 ay önce
Eski hukumluyum ne gibi projeler sunmamız gerekiyor desteyi almak icin ben büfe acmak istiyorum
Yaşar dursunÖztürk 6 ay önce
Erzurum'da yaşıyorum Engelliyim hem simit imalatı ve kafe yeri açmak istiyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın