İşsiz Gençler Dikkat ! İŞKUR'dan Aylık 1950 TL Destek

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından işsiz gençlere destek verilmeye devam ediliyor. Bu bağlamda İŞKUR tarafından aylık 1950 TL destek sağlanıyor.

EKONOMİ 05.10.2018, 19:36 Batuhan
İşsiz Gençler Dikkat ! İŞKUR'dan Aylık 1950 TL Destek

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından istihdama destek projeleri kapsamında gençlere destek veriliyor. Bu destek doğrultusunda İşbaşı Eğitim Programlarına katılan işsiz ve geliri olmayan gençlere aylık 1950 TL ödeme yapılıyor. 

İŞKUR tarafından düzenlenen projeler ile gençlere destek sağlanması hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

GENÇLERE AYLIK 1950 TL DESTEK

Konu ile ilgili olarak Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli alanlarda İşbaşı Eğitim Programları düzenleniyor. Bu düzenlenen programlara katılan gençlere ise günlük 75 TL yani aylık 1950 TL maaş bağlanıyor. 

İŞLUR tarafından bulut bilişim uzmanı, endüstriyel robot programcısı, endüstriyel tasarım mühendisi, mikroişlem tasarımcısı, veri tabanı analisti, mobil yazılım geliştirme uzmanı alanlarında gerçekleştirilen programlara işsiz ve hiç bir geliri olmayan 18 - 29 yaş aralığındaki gençler katılıyor. Bu programlara katılan gençlere ise günlük 75 TL ödeme yapılıyor. Yalnız ödemeler aylık bazda gerçekleştiriliyor. 

İŞKUR'un İşbaşı Eğitim Programlarına katılmak isteyen gençler ise ilerinde bulunan Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuru yapabileceklerdir. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (5)
tolga 10 ay önce
bu alanlarda bilgim yok.başvurabilirmiyim
Kertenkele 10 ay önce
Neden 18 35 degil biz insan degilmiyiz
Yavuz 10 ay önce
On lisans mezunuyum mobılya tasarımcısıyım
Kerem 10 ay önce
Nasıl başvura biliriz??
ayhan 10 ay önce
küçük illerde bu işlerde uğraşan hiçbir işyeri yok bu yüzden işbaşı eğitimide yok