İşsiz Gençlere İş Sahibi Olmaları Adına Günlük 75 TL Cep Harçlığı İle Meslek Kursu Veriliyor

İşsiz gençlerin iş sahibi olmaları adına İŞKUR aracılığıyla meslek kursları veriliyor. Bu kurslarda belirlenen programlara katılan adaylara hem günlük 75 TL harçlık sağlanıyor hemde iş sahibi olmaları adına meslek öğretiliyor. Günlük 75 TL ile meslek kursu projesinin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

EKONOMİ 08.10.2018, 21:10
İşsiz Gençlere İş Sahibi Olmaları Adına Günlük 75 TL Cep Harçlığı İle Meslek Kursu Veriliyor

İşsizlik sorununun çözülmesi adına başlatılan projelerden birisi de gençlere günlük 75 TL cep harçlığı ile meslek kursu projesi. 

Bu projeler ile işi olmayan gençlere hem iş hemde iş verenler tarafından talep edilen meslekler arasından kurs sağlanıyor. Projeye dair detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

GENÇLERE GÜNLÜK 75 TL HARÇLIK PROJESİ

bulut bilişim uzmanı, endüstriyel robot programcısı, endüstriyel tasarım mühendisi, mikro işlem tasarımcısı, veri tabanı analisti, mobil yazılım geliştirme uzmanı gibi mesleklerde işbaşı eğitim programları düzenlenecek. Bu programlara katılacak olan gençlere ise günlük 75 TL cep harçlığı sağlanacak. 

Eğitim programlarına katılacak olan gençlerin 18 ile 29 yaş aralığında olmaları isteniyor. BU program ile hem işverenler tarafından istenilen meslek gruplarında personel yetiştirilmesi amaçlanıyor hemde geleceğin meslekleri için personeller çalışma hayatına kazandırılıyor. Program kapsamında bu eğitimlere katılanlara cep harçlığının yanı sıra iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primiyle, genel sağlık sigortası primi ödeniyor.

9 ay süreyle devam eden bu proje sonrasında gençler istenilen meslek gruplarında iş imkanları yakalıyorlar. Projeden yararlanmak isteyen gençler, Çalışma ve İş Kurumu il müdürlüklerine veya Hizmet Merkezlerine başvurabilecek.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)