İşsiz Suriyeliler İçin İstihdam Bürosu Açıldı

İstanbul'da yaşayan işsiz Suriyeliler için İŞKUR tarafından 'Rızık İstihdam Bürosu' açıldı.

İşsiz Suriyeliler İçin İstihdam Bürosu Açıldı

İstanbul'da yaşayan işsiz Suriyelilerin, işsizlik problemlerinin çözülmesi amacıyla İşkur tarafından 'Rızık İstihdam Bürosu' açıldı.

İstihdam bürosu, Kattar SİLATECH Uluslararası Derneği tarafından İstanbul Fatih Akşemsettin Mahallesinde açıldı. İş arayan Suriyeliler, haftanın 5 günü başvuru yapabilecek.

Rızık İstihdam Ofisinde, 12 personel çalışıyor. Ofisin amacı, Suriyelilerin kalkınmaları, geçinmeleri ve iş bulmalarına yardımcı olmak.

Rızık İstihdam Ofisi Gaziantep ve Urfa'nın ardından İstanbul'un Fatih ilçesinde açıldı. 2,5 ayda 2 bin 500'e yakın Suriyeli bu ofise başvurdu, 550'si işe yerleştirildi.

Katar Silatech Uluslararası Derneği tarafından açılan kurumun 12 çalışanı var. Haftanın 6 günü Suriyeli işsizleri ofislerinde ağırlıyor, onlarla konuşup nasıl işler yapabileceklerini tespit ediyor, sonra da işçi arayan hem Türk hem Suriyeli iş yerlerine yerleştiriyorlar.

Kuruma ilgi yoğun. En çok erkekler iş arasa da kadınlar da yok değil.

Rızık İstihdam Ofisi yalnızca Suriyelilere değil yabancı uyruklu herkese ücretsiz olarak iş buluyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

TÜRKLERİN işsizliğini hallettiniz zaten sıra ülkesini bırakıp kaçmış suriyelilere geldi.

asdasd
asdasd - 2 yıl Önce

maşAllah suriyeliler çok memleketim insanından daha kral yaşıyor yurdum genci okusun eşşekler gibi iş bulamazsın suriyelilere iş verilsin diyecek söz yok

Laborant + kadastro
Laborant + kadastro - 2 yıl Önce

Ben suriyelilere hic bisey demiyorum ama ben bu devletin 2 ayri univts bitirdim ve suan evde bes parasiz issiz oturuyorum askerligim de geldi catti simdi ben ne yapayim neyin askerligini yapayim belki benim dayim yok ama Allahim var elbet o gun gelir

Hamide
Hamide - 2 yıl Önce

Bu neee Allah aşkına saçmaladınız biz ne olacaz üniversite bilgisayar programcılık mezunuyum 4 yıldır geçiçi olan işlere girdim çıkaruldım.türküm iş arıyorum. Başvurabilirmiyim suriyelik sattı mı var

Gülsah
Gülsah - 2 yıl Önce

Allah aşkina bu yapilan adaletmi ? Ben 1 senedir çalişmiyorum ve kadro bekliyorum universite mezunuyum yapmayın !

Handan
Handan - 2 yıl Önce

Yazıklar olsun diyecek söz yok

Goksu
Goksu - 2 yıl Önce

Zaten biz iş bulup doyduk istihdam edildik onlar kaldı. Harbiden abartiyorsunuz artık yeter yani. Bizim sabrımızla oynamayın artik

ayse
ayse - 2 yıl Önce

Türküm ,Universite mezunuyum herişi yapmaya raziyim