İşsiz Vatandaşların İş Bulma Olanakları Artacak

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş çok önemli açıklamalar yaptı. O açıklamalardan birisi de istihdam ile ilgili oldu.

İşsiz Vatandaşların İş Bulma Olanakları Artacak

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan birisi de istihdam ile ilgili oldu.

Bu milli bir seferberliktir diyerek konu ile ilgili sözlerini söyleyen Hkümet Sözcüsü Kurtulmuş, işadamlarının bu konuda hassas davranacağını düşündüğünü belirtti. Kurtulmuş, bu işin takipçisi olacaklarını da belirtti. 

İşte Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un Sözleri:

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş "Bu bir milli seferberliktir. Bütün işadamı arkadaşlarımızın en az bizim kadar bu konuya hassasiyetle eğileceklerini düşünüyorum. Sadece işsiz olan vatandaşlara iş verme meselesi değil. Bu adımla ilgili verilen sözler de defterlere yazıldı. Takip edilecek. Teşvik etmek için bu işadamları takip edilecek.  İnşallah sonuç alacağız. Sayın cumhurbaşkanı bu odaların yarışa katılmaları için teşvik ediyor." dedi.

İstihdamı artırma ve işsizliği düşürme konusunda önemli adımlar atılıyor. Süreç dahilinde kademeli olarak işsizlik oranında azalma olması bekleniliyor.

Kamupersoneli.net | Ankara

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lualua
Lualua - 2 yıl Önce

pek umut yok ama umarız öyle olur.