İşsiz Vatandaşların İş Bulma Olanakları Artacak

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş çok önemli açıklamalar yaptı. O açıklamalardan birisi de istihdam ile ilgili oldu.

EKONOMİ 20.02.2017, 22:47
İşsiz Vatandaşların İş Bulma Olanakları Artacak

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan birisi de istihdam ile ilgili oldu.

Bu milli bir seferberliktir diyerek konu ile ilgili sözlerini söyleyen Hkümet Sözcüsü Kurtulmuş, işadamlarının bu konuda hassas davranacağını düşündüğünü belirtti. Kurtulmuş, bu işin takipçisi olacaklarını da belirtti. 

İşte Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un Sözleri:

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş "Bu bir milli seferberliktir. Bütün işadamı arkadaşlarımızın en az bizim kadar bu konuya hassasiyetle eğileceklerini düşünüyorum. Sadece işsiz olan vatandaşlara iş verme meselesi değil. Bu adımla ilgili verilen sözler de defterlere yazıldı. Takip edilecek. Teşvik etmek için bu işadamları takip edilecek.  İnşallah sonuç alacağız. Sayın cumhurbaşkanı bu odaların yarışa katılmaları için teşvik ediyor." dedi.

İstihdamı artırma ve işsizliği düşürme konusunda önemli adımlar atılıyor. Süreç dahilinde kademeli olarak işsizlik oranında azalma olması bekleniliyor.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (1)
Lualua 3 yıl önce
pek umut yok ama umarız öyle olur.