İşsizlik, Kısa Çalışma, Yarım Çalışma ve İş Kaybı Tazminatı Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yayımlanan duyuruda işsizlik, kısa çalışma, yarım çalışma ve iş kaybı tazminatı ödemelerinin ne zaman yapılacağı ifade edildi.

İşsizlik, Kısa Çalışma, Yarım Çalışma ve İş Kaybı Tazminatı Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda işsizlik, kısa çalışma, yarım çalışma ve iş kaybı tazminatı ödemelerinin ne zaman yapılacağı ifade edildi. Bakanlık tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

ÇSGB'DEN YAYIMLANAN DUYURU

İşsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu, yarım çalışma ödeneği ve iş kaybı tazminatı ödemeleri her ayın son günü itibariyle yapılmaktadır.

Bakanlar Kurulu Kararıyla 28-29.08.2017 tarihlerinin ve 2017 yılı Ağustos ayı ödeme günü olan 31.08.2017 tarihinin idari tatil sayılması sebebiyle ödemeler, 25.08.2017 Cuma gününden itibaren yapılacaktır.

İlgililer, T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanları ile birlikte PTT şubelerine başvurarak ödemelerini alabileceklerdir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE