İşsizlik Maaşı, Ücret Garanti Fonu ve Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Ödenecek Mi?

Devletten, İşkur aracılığıyla işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu, yarım çalışma ödeneği alanlar Haziran ayı ödemelerinin bayramdan önce yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlardı. İşkur konuya dair bir duyuru yayımlayarak ödemelerin bayramdan önce yapılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde...

İşsizlik Maaşı, Ücret Garanti Fonu ve Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Ödenecek Mi?

Ramazan Bayramına çok kısa bir süre kala, işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu ve yarım çalışma ödeneği gibi ödemelerin yapılıp yapılmayacağı merak konusuydu. 

Söz konusu ödemelere dair Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı ve ödemelerin bayramdan önce yapılıp yapılmayacağını açıkladı. 

İŞKUR'DAN İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEMESİ AÇIKLAMASI

Türkiye İş Kurumu yayımladığı bir duyuru ile kurumdan işsizlik maaşı ve diğer ödemeleri alan vatandaşlara Haziran ayı ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını duyurdu. Vatandaşların bu ödemeleri nüfus cüzdanları ile birlikte PTT şubelerinden yapabilecekleri aktarıldı. 

İşkur tarafından söz konusu ödemelerin yapılmasına ilişkin yayımlanan basın açıklamasında, ''Haziran 2018 döneminde gerçekleştirilecek işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu ve yarım çalışma ödeneği ödemeleri yapılmaya başlanmıştır. İlgililer, T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanları ile birlikte PTT şubelerine başvurarak ödemelerini alabilirler.'' ifadeleri kullandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri
Hayri - 10 ay Önce

Verecekleri 3 kuruş onuda çok gördüler. Bu memlekette sadece emekliler ve memurlar hak sahibi. Bizim çoluk ocuğumuz yok. Kurbandan vazgeçtik eve bir şeker alamadık. Biz insan değiliz. Çocuk elimizi öpecek çocuk işte harçlık bekleyecek. Ama sağolun sayenizde onu bile vermeyeceğiz. İşsiziz insan değiliz. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Bizi sadece biz anlarız. Sizler değil. Keyfiniz yerinde nasıl olsa. Yazık.

remzi
remzi - 10 ay Önce

arkadaşlar maaşlarımız ben inanıyom arife günü yatcak bizde herkes gibi sevinecez ben yatacağına inanıyom sizde lütfen inanın karamsar olmayın

Ali
Ali - 10 ay Önce

İnşAllah yatacak arefe günü

oğuz
oğuz - 10 ay Önce

emekliler hem maaş hemde ikramiye alabiliyorken biz işsizler hibe istemiyoruz hakkımız olan maaşı 15 gün erken yatırılmasını bekledik. bu zamana kadar her bayramda arefe günü ödenmiş. bu bayramda yeni bakan saolsun düşünememiş işsiz insanlarında ev aile geçindirdiğini. yazıklar olsun. arkadaşlar lütfen yeni bakanın twitter adresine hepimiz yazalım tepkimizi.

niyazi
niyazi - 10 ay Önce

kurban bayrami oncesi issizlik maaslari yatacakmi

Fatih
Fatih - 10 ay Önce

2018 kurban bayrami oncesi issizlik odenegi yatacak mi bilen varmi

Ismail
Ismail - 10 ay Önce

Ya bizim işsiz olduğumuzu bildikleri halde yaptıklarına bak yazık çok yazık bizim çocuklarımız yokmu yazıklar olsun.

Yörükbey
Yörükbey - 10 ay Önce

Yatacak olsaydı önceden haber verirlerdi bu saatten sonra yatırsalarda bi anlamı yok . Emekliye bayram ikramiyesi vereceklerine biz işsizlere verselerdiya. Adaletin yok dünya yokk yoookkk yooooookkkkkkk

erdem
erdem - 10 ay Önce

Yatırılacak arkadaşlar relax olun