İşsizlik Maaşı, Ücret Garanti Fonu ve Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Ödenecek Mi?

Devletten, İşkur aracılığıyla işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu, yarım çalışma ödeneği alanlar Haziran ayı ödemelerinin bayramdan önce yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlardı. İşkur konuya dair bir duyuru yayımlayarak ödemelerin bayramdan önce yapılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 13.06.2018, 22:22
İşsizlik Maaşı, Ücret Garanti Fonu ve Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Ödenecek Mi?

Ramazan Bayramına çok kısa bir süre kala, işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu ve yarım çalışma ödeneği gibi ödemelerin yapılıp yapılmayacağı merak konusuydu. 

Söz konusu ödemelere dair Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı ve ödemelerin bayramdan önce yapılıp yapılmayacağını açıkladı. 

İŞKUR'DAN İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEMESİ AÇIKLAMASI

Türkiye İş Kurumu yayımladığı bir duyuru ile kurumdan işsizlik maaşı ve diğer ödemeleri alan vatandaşlara Haziran ayı ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını duyurdu. Vatandaşların bu ödemeleri nüfus cüzdanları ile birlikte PTT şubelerinden yapabilecekleri aktarıldı. 

İşkur tarafından söz konusu ödemelerin yapılmasına ilişkin yayımlanan basın açıklamasında, ''Haziran 2018 döneminde gerçekleştirilecek işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu ve yarım çalışma ödeneği ödemeleri yapılmaya başlanmıştır. İlgililer, T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanları ile birlikte PTT şubelerine başvurarak ödemelerini alabilirler.'' ifadeleri kullandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (78)
Hayri 1 yıl önce
Verecekleri 3 kuruş onuda çok gördüler. Bu memlekette sadece emekliler ve memurlar hak sahibi. Bizim çoluk ocuğumuz yok. Kurbandan vazgeçtik eve bir şeker alamadık. Biz insan değiliz. Çocuk elimizi öpecek çocuk işte harçlık bekleyecek. Ama sağolun sayenizde onu bile vermeyeceğiz. İşsiziz insan değiliz. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Bizi sadece biz anlarız. Sizler değil. Keyfiniz yerinde nasıl olsa. Yazık.
remzi 1 yıl önce
arkadaşlar maaşlarımız ben inanıyom arife günü yatcak bizde herkes gibi sevinecez ben yatacağına inanıyom sizde lütfen inanın karamsar olmayın
Ali 1 yıl önce
İnşAllah yatacak arefe günü
oğuz 1 yıl önce
emekliler hem maaş hemde ikramiye alabiliyorken biz işsizler hibe istemiyoruz hakkımız olan maaşı 15 gün erken yatırılmasını bekledik. bu zamana kadar her bayramda arefe günü ödenmiş. bu bayramda yeni bakan saolsun düşünememiş işsiz insanlarında ev aile geçindirdiğini. yazıklar olsun. arkadaşlar lütfen yeni bakanın twitter adresine hepimiz yazalım tepkimizi.
niyazi 1 yıl önce
kurban bayrami oncesi issizlik maaslari yatacakmi
Fatih 1 yıl önce
2018 kurban bayrami oncesi issizlik odenegi yatacak mi bilen varmi
Ismail 1 yıl önce
Ya bizim işsiz olduğumuzu bildikleri halde yaptıklarına bak yazık çok yazık bizim çocuklarımız yokmu yazıklar olsun.
Yörükbey 1 yıl önce
Yatacak olsaydı önceden haber verirlerdi bu saatten sonra yatırsalarda bi anlamı yok . Emekliye bayram ikramiyesi vereceklerine biz işsizlere verselerdiya. Adaletin yok dünya yokk yoookkk yooooookkkkkkk
erdem 1 yıl önce
Yatırılacak arkadaşlar relax olun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın