İşsizlik Sorununun Çözümü İçin Düğmeye Basıldı

İstihdamı artırmak ve işsizliği düşürmek için çok önemli adımlar atılmaya başlanıldı.

İşsizlik Sorununun Çözümü İçin Düğmeye Basıldı

İstihdamı artırmak ve işsizlik oranını azaltmak için önemli çalışmalar yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam Seferberliği:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısı sonrası önemli adımlar atılıyor. Teşvik çalışmaları için adımlar atıldı. İşsizlik oranı bu çalışmalar sonucu önemli oranda azalacak.

İşte KHK'nın Getirileri:

687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında, 2017 yılı sonuna kadar işe alınan her işçi için, ayda 666 lira prim, 106 lirada vergi desteği verilecek. Toplamda 773,47 lira yapan bu tutar ile birlikte, işverene bir işçinin maliyeti 2 bin 88 liradan bin 315 liraya inecek. 1400 lira asgari ücretim maliyeti, işverene 1315 lira oalcak. Bu olanaklar sonrası işsizlik oranlarında önemli azalmaların geleceği tahmin ediliyor.

İşveren Kaç İşçiye Kadar Bu İmkandan Yararlanabilir?

İşverenlerin, kaç işçi istihdamına kadar bu teşvikten yararlanabileceği ile ilgili bir sınır yok. 2017 yılı sonuna kadar işe alınanlar için bu destek gerekli. 

Gereken Şartlar Neler?

Bu teşvikten yararlanabilmek için, işverenlerin SGK'ya borcunun olmaması ve sigortasız işçi çalıştırmaması gerekmektedir. İşe alınacak olan işçilerin de İŞKUR'a kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Kamupersoneli.net | Ankara

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Sigortasız işçi çalıştırdığını nereden bilecekler? Biliyorlarsa nasıl göz yumuluyor? Bu bir itiraftır.