İstanbul'da beyanname süreleri 5.8 lik deprem nedeniyle uzatıldı

İstanbul'da 26 Eylül'de meydana gelen 5.8'lik deprem okullardan,hastanelere,trafikten vergi dairelerine kadar her alanda hissedildi. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından alınan kararla muhtasar beyannameler, damga vergisi beyannameleri ve katma değer vergisi beyannamelerinin verilme sürelerinin 30 Eylül'e kadar uzatılması kararlaştırıldı.

EKONOMİ 27.09.2019, 09:29
İstanbul'da beyanname süreleri 5.8 lik deprem nedeniyle uzatıldı

Deprem nedeniyle İstanbul'da beyanname süreleri uzatıldı.  Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan duyuruya göre, İstanbul'da  meydana gelen depremle ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığına iletilen  talepler nedeniyle, Vergi Usul Kanunu'ndaki yetkiye dayanılarak, söz konusu  ildeki mükellefler tarafından verilmesi gereken bazı beyanname verme ve ödeme  sürelerinin uzatılması  kararlaştırıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda:

"İstanbul’da meydana gelen deprem nedeniyle; İstanbul ilindeki mükellefler tarafından 26 Eylül 2019 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler, Damga Vergisi Beyannameleri ve Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri, 26/09/2019 tarihli ve VUK-117 / 2019-7 sayılı Vergi Usul Kanunu Sirküleriyle 30 Eylül 2019 Pazartesi günü sonuna kadar uzatılmıştır." denildi.

Söz konusu Sirkülere ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar (0)