İstanbul'da damacana su zammı ! Hamidiye Su'dan zam açıklaması

İstanbul'da damacana suya zam geldi haberlerine Hamidiye Su'dan açıklama geldi. İSPARK'taki yüzde 70 varan otopark zamlarının ardından bu sefer de belediyeye bağlı Hamidiye suya yüzde 20'den fazla zam geldiği söylenmişti. Dokuz TL olan 19 litre damacana su 11 TL'ye, bir TL olan 0,5 litrelik küçük sular ise 1.5 TL'den satılmaya başlandığı bazı haber sitelerinde yer alırken Hamidiye Su'dan kamuoyuna açıklama geldi.

EKONOMİ 03.09.2019, 13:53 03.09.2019, 14:14
İstanbul'da damacana su zammı ! Hamidiye Su'dan zam açıklaması

İstanbul'un tüm bölgelerinde yer alan İSPARK otoparklarında yüzde 70'e varan zamların ardından bu kez Hamidiye damacana ve şişe suya zam geldiğini bazı haber sitelerinde duyurulmuştu. Bu haberler üzerine Hamidiye Su'dan kamuoyuna açıklama yapılarak su zammı haberlerini yalanladılar..

BAYİLER SU ZAMMINI ŞİMDİDEN YAPTI İDDİASI

İstanbul genelindeki bayilere yapılan bilgilendirmeye göre önümüzdeki haftadan itibaren geçerli olmak üzere Hamidiye damacana suyun fiyatının 9 TL'den 11 TL'ye çıkarılacağı iddia edilirken, çok sayıda bayinin ise 2 liralık zammı şimdiden fiyatlara yansıtmaya başladı. Bazı Hamidiye bayileri 19 litrelik damacanalardaki suyu 11 TL'ye sattıklarını açıkladı.

Küçük su 1.5 TL oldu

Damacana suda beklenen yüzde 20'den fazla zammın yanı sıra sosyal medyada bir kullanıcı ise metro ve metrobüs girişlerinde bulunan BELTUR'da 1 TL'ye satılan 500 ml hamidiye suyun yüzde 50 zam ile 1.5 TL'ye satıldığını yazdı.

HAMİDİYE SU'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

KAMUOYUNA DUYURULUR

01.09.2017 TARİHİNDEN BERİ İSTANBUL İÇİN DAMACANA FİYATIMIZIN TÜKETİCİYE SATIŞ FİYATI 9 TL DİR. BU TARİHTEN İTİBAREN ŞİRKETİMİZ HERHANGİ BİR FİYAT ARTIŞINA GİTMEMİŞTİR.

01.09.2017 TARİHİNDEN BERİ İSTANBUL İÇİN DAMACANA FİYATIMIZIN TÜKETİCİYE SATIŞ FİYATI 9 TL DİR. BU TARİHTEN İTİBAREN ŞİRKETİMİZ HERHANGİ BİR FİYAT ARTIŞINA GİTMEMİŞTİR. GÜNCEL DAMACANA SATIŞ FİYATIMIZ HALEN 9 TL DİR. BU FİYAT DIŞINDA FARKLI BİR FİYAT İLE KARŞILAŞAN TÜKETİCİLERİMİZİN bilgi@hamidiye.istanbul MAİL ADRESİNE, SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN (twitter: @hamidiyeas – facebook: İBB Hamidiye Kaynak Suları AŞ) VE 0 212 360 13 33 NUMARALI TELEFONDAN ŞİKAYETLERİNİ VE TALEPLERİNİ BİLDİRMELERİ ÖNEMLE DUYURULUR.

Yorumlar (0)