İstanbul İzmir köprü ve otoyol geçiş ücretleri belli oldu! Bursa-Balıkesir-Akhisar Kavşağı arasındaki toplam 192 kilometrelik yol bugün açılıyor!

İstanbul İzmir arasını 3,5 saate düşürecek ikinci otoyol bugün açılıyor. Bursa Batı Kavşağı- Balıkesir Kuzey Kavşağı ile Balıkesir Batı Kavşağı- Akhisar Kavşağı arasındaki toplam 192 kilometrelik yolun bugün açılması ile birlikte vatandaş daha kısa zamanda İstanbul İzmir otoyolunu geçebilecek. Otoyolu kullanmak isteyen vatandaş en çok da İzmir İstanbul köprü ve otoyol geçiş ücretlerini merak ediyor. İstanbul İzmir köprü ve otoyol geçiş ücretleri belli oldu. Peki köprü ve otoyol geçiş ücretleri ne kadar oldu?

EKONOMİ 04.08.2019, 13:09 04.08.2019, 13:33
İstanbul İzmir köprü ve otoyol geçiş ücretleri belli oldu! Bursa-Balıkesir-Akhisar Kavşağı arasındaki toplam 192 kilometrelik yol bugün açılıyor!

Herkesin büyük bir sabırsızlıkla beklediği İstanbul İzmir otoyolu bugün açılıyor. Daha önce 234 kilometrelik kısmı açılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Bursa Batı Kavşağı- Balıkesir Kuzey Kavşağı ile Balıkesir Batı Kavşağı- Akhisar Kavşağı arasındaki toplam 192 kilometrelik yolun bugün açılması bekleniyor. Normalde 8 saat süren İstanbul İzmir otoyolunun, bugün tamamlanan 192 Km’lik yolunun da açılması ile beraber yolculuk 3 buçuk saate kadar düşebilecek.

İstanbul İzmir otoyolunu kullanmak isteyen vatandaşlar ise, geçiş ücretlerini merak ediyordu. İstanbul-İzmir otoyolunun bugün açılması sebebiyle köprü ve otoyol geçiş ücret tarifesi de belli oldu.

Buna göre Osmangazi Köprüsünden giriş yapan 1. Sınıf bir araç İzmir çıkışında 256 TL ücret öderken, 5. Sınıf bir araç aynı mesafeye 815 TL ödeme yapacak.

Yorumlar (21)
Fırat 1 ay önce
La bursadan izmire 130 tl mazot yakıyorum 120 tl sadece eve otobana verecem nasıl tasarruf ama alkışşşşş
Fzm 1 ay önce
Sen en iyisi eskiden gittigin gibi git
Alonewolf 1 ay önce
Uyuyan millet gamatayı yedıkce uyanıyor
Baris 2 ay önce
Hayat cok pahali
Kadir 1 ay önce
Akhisara izmit den 100tl ye gidiyorum otobandan gitsem yaklasik 250 tl mazot dahil gidicem kerizmiyim la halkini enayi yerine koyandam adam olmaz bas olmaz adam da olmaz...
Murat 1 ay önce
Bizim vergilerimizle yapilan bu yol yine bizim gibi enayilere geçirecek yapilan bu zulmü kiniyor destek verenlerinde Allah bin belasini versin diyorum
gereksiz 1 ay önce
Top vursun insAllah erdoganı
Recep 1 ay önce
Bence cumhuriyet tarihinin en büyük eserlerinden biridir yap işlet devret sistemi devletin cebinden bir kuruş çıkmadı geleceğe yatırım 90 lardan öncede avrupada herşey vardı turkiyede şimdi yeni oldu böyle büyük eserler Allah razı olsun sayın cumhur başkanımızdan bu ülkenin ne suyu ne okulu ne elektirigi nede hastanesi vardı şimdi herşeye sahibiz içimizdeki ve disardaki terör örgütleri yüzünden ekonomi biraz kötü oldu ama oda gecici ama milletimiz nankör eskisi gibi sefalet içinde yaşamak istiyorlar libya irak suriye filistin gibi olmamızı istiyorlar ama biz bunlara milletçe izin vermicez durmak yok yola devam
aydınlat bizi 1 ay önce
recep bir anlatır mısın lütfen nasıl devletin kasasından beş kuruş çıkmıyor ? çıkmadı ? yada çıkmayacak ?
Türk vatandaşı 1 ay önce
Tayyip Erdoğan Allah seni bildiği gibi yapsın amin.
Müslümanlık senin nerende acaba kendi halkını soyuyorsun enişteniz de maşAllah işi götürdü lanet olsun hepinize şeytandan farkınız yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın