İstanbul taksi ücretleri zammı bugün gece yarısı geçerli olacak! Peki yeni taksi tarifesi ne kadar oldu?

İstanbul'da bulunan sarı ve kırmızı taksilere yapılan tarife zammı bugece yarısı gerçerli oluyor. Daha önce indi bin 10 TL iken, gece yarısı sonrasından itibaren 13 TL, taksimetre açılış ücreti ise 4 TL'den 5 liraya yükselecek.

EKONOMİ 01.09.2019, 13:40
İstanbul taksi ücretleri zammı bugün gece yarısı geçerli olacak! Peki yeni taksi tarifesi ne kadar oldu?

Artan akaryakıt fiyatları yüzünden İstanbulda Taksi ücretlerine zam geldi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Taksiciler Esnaf Odasından (ITEO), tarafından yapılan yazılı açıklama ile İstanbulda bulunan taksi tarifelerine zam açıklaması yapılmıştı. Yapılan taksi ücretleri zammı bugece yarısından itibaren geçerli olacak.

TAKSİ TARİFESİ ZAMLI FİYATI NE KADAR OLDU?

Alınan kararlar sonrası taksi açılış ücreti 4 liradan, 5 liraya, indi bindi ücreti 10 liradan 13 liraya, kilometre başı ücret 2,5 liradan 3,10 liraya yükselmişti. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyup Aksu, "Yakıt, bakım ve diğer tüm masraflar dahil 2 yılda artış hızlarıyla üzerimizde baskı oluşturmuştu. Türkiye İstatistik Kurumu’na göre enflasyon oranı geçen 2 yılda yüzde 35 artış göstermişti. İBB tarafından 2 yıl sonra alabildiğimiz bu düzeltme İstanbul taksilerinin hizmet kalitesini artıracak; taksici esnafımız üzerindeki maddi ve manevi baskıyı azaltacaktır. Yeni fiyat tarifesi, 50 bine yakın taksi şoförüne, şoförlerimizin aileleriyle birlikte toplam sayısı 250 bini bulan ailemize ve tüm İstanbullulara hayırlı olsun" dedi.

Yorumlar (0)