İstanbul’da Eğitimin İlk Günü Toplu Taşıma Araçları Ücretsiz Olacak

Okulların açılması ile trafikte yaşanan yoğunluğu azaltmak için çözüm bulan İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), 18 Eylül Pazartesi günü toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını açıkladı.

İstanbul’da Eğitimin İlk Günü Toplu Taşıma Araçları Ücretsiz Olacak

18 Eylül 2017 Pazartesi günü okulların açılması ile trafikte yoğunluk yaşanacak. Eğitimin ilk günlerinde yaşanacak trafik yoğunluğunu azaltmak için İETT farklı çözüm yolu geliştirildi. 

İlk Gün Toplu Taşıma Ücretsiz

İstanbul’da okulun ilk günü olan 18 Eylül Pazartesi günü toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

Bu konu ile ilgili İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), okulların açılması ile trafiğe yeni araçların dahil olacağını bununla birlikte trafikte yoğunluk yaşanacağını belirtti.

Toplu Taşıma 06.00 - 13.00 Arasında Ücretsiz

Okulların açılmasının ilk günü trafiği rahatlatmak için önlemlerin alındığını belirten İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT); "Okulların açılmasıyla birlikte trafiğe katılacak çok sayıda öğrenciyi göz önüne alan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin aldığı karar uyarınca okulların açılacağı ilk gün toplu taşıma araçları 06.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

Alınan karar doğrultusunda İstanbul'da okulların açılacağı 18 Eylül Pazartesi günü, İETT, İstanbul Otobüs AŞ, özel halk otobüsleri, metrobüs, tünel, Şehir Hatları vapurları ile Metro İstanbul'a ait metro, hafif metro, tramvay ve füniküler araçları, 06.00-13.00 saatlerinde İstanbullulara ücretsiz hizmet verecek" açıklamasında bulundu.

Kış Tarifesine Geçiliyor

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), yapmış olduğu açıklamada İETT'nin 16 Eylül 2017 Cumartesi gününden itibaren kış tarifesine geçileceğini belirtti.

Yaz döneminde periyodik bakımları yapılan otobüslerin seferlerine kış tarifesine göre devam edeceğini belirten İETT, “Yeni eğitim-öğretim yılı başında kış tarifesine bağlı olarak otobüs ve sefer sayılarını arttırıyor. 2017 kış sezonuna göre yeniden düzenlenen sefer saatlerini yolcularımız, 16 Eylül Cumartesi gününden itibaren 'www.iett.istanbul' ve MobİETT uygulamasından öğrenebilirler.

Kış tarifesinde, yaz tarifesine ek olarak 318 araç ve 3 bin 833 sefer eklenecek. Böylece toplam araç sayısı 4 bin 863'e çıkacak. İETT, yazın tatil sezonuyla birlikte kışa göre azalan sefer sayısını arttırarak yoğunluğun azaltılmasını hedefliyor” açıklamasını yaptı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 16:35
YORUM EKLE