İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Memurlara Rekor Zam! Yüzde 72 Oranında Zam Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yetkili olan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı olan Tüm Bel Sen İzmir 1 No'lu Şubesi arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi kapsamında memurlara rekor zam yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan toplu iş sözleşmesi kapsamında yüzde 72 oranında zam yapıldı...

EKONOMİ 02.08.2019, 22:22
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Memurlara Rekor Zam! Yüzde 72 Oranında Zam Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan memurların bulunduğu Tüm Bel Sen İzmir 1 No’lu Şube ile Büyükşehir arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi kapsamında rekor bir zam imzalandı.

Yaklaşık 5 bin 740 memuru ilgilendiren toplu iş sözleşmesi (TİS) kapsamında yüzde 72 oranında zam yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Tüm Bel Sen Genel  Başkanı Erdal Bozkurt, şube yöneticileri ve memurlar katıldı.

Başkan Tunç Soyer yaptığı açıklamasında;

"Bugün burada alkışlarla güler yüzle birlikte olmak her şeye değer ve her şeyden güzel. İyi ki başkan olarak seçilmişiz ve sizlerle beraber bu yolculuğu sürdürüyoruz.

Tek tek her birinizle gurur duyuyorum. Bugün birlikte yürüttüğümüz o çalışmada Türkiye´ye örnek olacak çalışmalar yapıldı. Sandık konularak tek tek sizlerin düşüncesini almak önemliydi.

Ankara ve İzmir’e bakanlar aradaki büyük farkı görecekler. Biz başka bir şeyin mümkün olduğunu gösterdik.

Omuz omuza daha iyi bir belediyenin kurulmasının mümkün olduğunu gösterdik. Örgütlü güç güçtür, örgütsüz güç güç değildir.

Örgütlü güç olmanın tek sloganı `Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz´ diyebilmektir." dedi.

İşlerin bu süreçten sonra başlayacağını ifade etti ve;

"Biz bütün İzmirliye `Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz´ dedirtmeliyiz. Bizim örgütümüz Türk milleti Türk halkıdır. Hep beraber bu sloganı haykırmayı diliyorum.

Bizi ötekileştirme, ayrıştırma tuzaklarına inat, `kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz´ diyeceğiz. Bu toprakların bize bahşettiği zenginliklerle uyumlu bir hayatı kurabilelim.

Bizim büyük zorunluluklarımız var, bizim mazeretimiz yok. Biz toz kondurmayacak şekilde o umudu büyütmek, başka bir İzmir ve Türkiye´nin mümkün olduğunu buradan göstermek zorundayız.

Hep beraber mutlu bir hayat için bunu yapmak zorundayız. Bu daha başlangıç mücadeleye devam. İmzaladığımız sözleşmeye sonuna kadar sahip çıkacağız." dedi.

Yorumlar (2)
baş 2 ay önce
Sayın başkanım helal olsun size inşAllah tüm belediye örnek olursunuz
başarılar dilerim başkan
ben sizi Şırnaktan yazıyorum 2 ay önce
Sayın başkanım helal olsun size inşAllah tüm belediye örnek olursunuz
başarılar dilerim başkan