Kadro Alan Taşeron İşçiler Müjde ! Yüzde 12,3 Ek Zam Geliyor

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım esnaf gezisinde taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler hakkına önemli bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım açıklamalarında kadroya geçen taşeron işçilere ek zam sinyali verdi.

EKONOMİ 12.03.2019, 11:39 Batuhan
Kadro Alan Taşeron İşçiler Müjde ! Yüzde 12,3 Ek Zam Geliyor

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım esnaf gezisinde taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler için önemli açıklamalarda bulundu. 

ZİYARET SIRASINDA BİR KADIN SORDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yılıdırım seçim çalışmalarında İstanbul'da bir takım ziyaretlerde bulundu. Yıldırım'ın ziyareti esnasında bir kadın tarafından 'Eski taşeronlar kadroya geçti ama hiç bir değişiklik olmadı?' sorusu soruldu. 

Bu soru üzerine Binali Yıldırım bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım söz konusu açıklamasında  "Enasyon farkını alacaklar" ifadelerine yer verdi. 

Taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler 2020 yılı sonlarına kadar YHK toplu iş sözleşmesi gereği 6'şar aylık dilimlerde yüzde 4+4 zam alıyorlar. Kadro alan işçiler yıllık ortalama yüzde 8 zam aldılar. Geçen yıl enasyon TÜİK'e göre, yıllık enasyon ise TÜFE'de % 20,30 ve ÜFE'de % 33,64 oldu.

GERÇEKLEŞİRSE NE KADAR ZAM GELECEK

Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalar kapsamında ek zam sinyali geldi. Ancak ek zamma ilişkin Bakanlıktan net bir açıklama yapılmadı. Ancak söz konusu zam gerçekleşirse ne kadar zam geliyor?

2018 yılında kadro alan işçiler yüzde 4+4 toplamda yüzde 8 zam aldılar. 2018 yılı enflasyon rakamı yüzde 20,30 oldu. Ancak bu hesaplama yaklaşık olan rakamlar tarafından yapılmıştır. Zamma ilişkin net rakam Bakanlık tarafından verilecektir.

Yorumlar (16)
Metin 5 ay önce
Ulkenin beka sorunu varken zam nerden çıktı zaten ekonomi çalkantı li onun icin fedakar olmalıyız once beka :-)
Tuğra yı Osmanlı 5 ay önce
Öncelik memleket in refahı taşeron elemanı olarak ben kendim öncelikle memleket in refahı
Şöhret 5 ay önce
Kadrolu arkadaşlara %20 zam verildi ayrıca ikramiyeleri var KHK lılara hiç bir şey yok kadrolu olmak bumu bizde kadrolu arkadaşlar gibi hakkımızı istiyoruz saygılarımla
filiz 5 ay önce
yuzde 4 zam ne enflasyon altinda ezildik ek zam istiyoruz
Cako 5 ay önce
Oy için yapıyoiar
Selim 5 ay önce
Kadroya sozde gectik %4 aldik ayiptir en filasyon farkinı verin secim var secim
Bahri üstün 5 ay önce
Çile bülbülüm çilee
4 / D 5 ay önce
Bence yalan enflasyon farkı vaatlerden biri olabilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın