Kadro Alan Taşeron İşçilere Ne Kadar Zam Yapılacak ? İşte Ek Zam Gelişmesi

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım esnaf gezisinde taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler hakkına önemli bir açıklama yapmış ve ek zam sinyali vermişti. Peki Binali Yıldırım'ın açıklamalarına göre ne kadar ek zam yapılacak? İşte detaylar...

Kadro Alan Taşeron İşçilere Ne Kadar Zam Yapılacak ? İşte Ek Zam Gelişmesi

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım esnaf gezisinde taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler için önemli açıklamalarda bulunmuştu.

ZAM MÜJDESİ GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yılıdırım seçim çalışmalarında İstanbul'da bir takım ziyaretlerde bulundu. Yıldırım'ın ziyareti esnasında bir kadın tarafından 'Eski taşeronlar kadroya geçti ama hiç bir değişiklik olmadı?' sorusu soruldu. Bu soru üzerine taşeronlar hakkında açıklama yapan Binali Yıldırım bazı konularda sinyal yaktı. Binali Yıldırım açıklamalarında kadro alan taşeron işçilere ek zam yapılması konusunda sinyal verdi.

Binali Yıldırım söz konusu açıklamasında "Enasyon farkını alacaklar" ifadelerine yer verdi. Taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler 2020 yılı sonlarına kadar YHK toplu iş sözleşmesi gereği 6'şar aylık dilimlerde bilindiği gibi 4+4 zam alıyorlar. Kadro alan taşeron işçiler yıllık ortalama yüzde 8 zam aldılar.

Ancak ek zam hakkında net kararı Bakanlık verecek. Konu ile ilgili olarak Bakanlık tarafından bir açıklama yapılmadı. Bu konuda bir gelişme olduğunda veya bir açıklama yapıldığında ziyaretçilerimizi sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
birisi
birisi - 3 ay Önce

milyonlarca üniversite mezunu insan varken, kurâ ile işçi al. 2500 maaş, 3 ayda 1 tediye, enflasyon ver..! milyonlar üniversiteyi boşa mı okudu? size oy moy yok birdaha..

Orucreis
Orucreis - 3 ay Önce

Asgari ucretin fazlasini alanlar nolcak ..adaletli olun..herkesin hakkini verin

Zarif
Zarif - 4 ay Önce

Secim vaadi bence

İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 4 ay Önce

i̇ller bankasi taşerona kadro.

İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 4 ay Önce

i̇ller bankasi taşerona kadro.

İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 4 ay Önce

i̇ller bankasi taşerona kadro.

İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 3 ay Önce

i̇ller bankasi taşerona kadro.

Behçet
Behçet - 3 ay Önce

Binali Yıldırım farkı inanıyorum